Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Sosnowieccy policjanci - sierż. sztab. Sebastian Olczyk i sierż. sztab. Sebastian Wichniewicz, podczas pożaru domu, jako pierwsi podjęli zdecydowane działania na miejscu zdarzenia. Z domu, w którym wybuchł piec, wyprowadzili rannego poszkodowanego, a pozostałych mieszkańców ewakuowali. Strażakom, którzy na miejsce, przekazali niezbędne informacje, dzięki czemu akcja przebiegła szybko i sprawnie, co zmniejszyło skutki pożaru. Wczoraj, za ich postawę, podziękował im prezydent miasta.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia ubiegłego roku około 20.00 w jednym z domów wielorodzinnych w dzielnicy Zagórze. Podczas rozpalania w domowym piecu węglowym doszło do wybuchu, w wyniku którego poszkodowany został 63-letni mieszkaniec Sosnowca. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z III komisariatu, którzy bez chwili wahania weszli do budynku. W mocno zadymionym mieszkaniu, które zaczynał już trawić ogień z płonącego pieca, mundurowi odnaleźli rannego, kompletnie zdezorientowanego mężczyznę. Szybko wyprowadzili go na zewnątrz, a następnie ewakuowali 6 lokatorów z pozostałych mieszkań. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce ugasili ogień, a poszkodowany 63-latek trafił do szpitala. Kilka dni po akcji wyrazy uznania przekazał policjantom Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu bryg. Radosław Lendor. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu złożył on podziękowania za sprawne, zdecydowane działanie mundurowych, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu i nie zawahali się ryzykować własnym zdrowiem i życiem, by ratować lokatorów. Dodatkowo, kiedy na miejsce dotarli strażacy, przekazali im oni cenne informacje na temat sytuacji w budynku, lokalizacji źródła ognia i materiałów palnych znajdujących się w jego wnętrzu. Zdaniem Komendanta Straży Pożarnej, przyczyniło się to do szybszego zlokalizowania pożaru, co zmniejszyło jego skutki.

Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński zdecydował o wyróżnieniu policjantów specjalną nagrodą pieniężną. Wczoraj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wraz ze swoim zastępcą Jeremiaszem Świerzawskim osobiście wręczyli wyróżnionym nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

 

  • Prezydent gratuluje policjantom
  • Prezydent gratuluje wyróżnionym policjantom
  • Komendant gratuluje wyróżnionym policjantom