Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Magdalena Majcher w Zagłębiowskiej Mediatece

Tą sprawą żyło całe Zagłębie! 7 lipca 2012 roku w Czeladzi zaginęła młoda matka - Anna Garska. Jej ciała do tej pory nie odnaleziono... Prokuratura uznała, że kobieta została zamordowana. W październiku 2015 roku w sprawie zatrzymano męża Anny, sosnowieckiego policjanta Marka Garskiego. We wrześniu 2018 roku sąd pierwszej instancji skazał go za zabójstwo. Historia ta powraca w najnowszej powieści Magdaleny Majcher „Mocna więź”. Zagłębiowska Mediateka zaprasza więc na spotkanie z Autorką, które odbędzie się 10 maja 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Spotkanie organizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska.

Wstęp na spotkanie możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

 • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
 • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia budynku MBP.
 • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki oraz wrzucenia do urny wypełnionego Oświadczenia z danymi potrzebnymi do kontaktu w razie potwierdzenia przypadku koronawirusa podczas imprezy. Formularze z oświadczeniem można otrzymać wraz z wejściówką w Informatorium lub pobrać ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl POBIERZ
 • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.
 •  

  Uwaga - w przypadku przedłużenia rządowych obostrzeń w bibliotekach, spotkanie odbędzie się online - na żywo na kanale YouTube MBP. Po spotkaniu udostępniana będzie retransmisja.

   

  Magdalena Majcher (ur. 1990) – autorka poczytnych powieści obyczajowych. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad dwadzieścia powieści i antologii. Absolwentka filologii angielskiej. Urodziła się i wychowała w Czeladzi, obecnie żyje i tworzy w Katowicach. Laureatka Nagrody Burmistrza Miasta Czeladź „Pierścienie Saturna” i Nagrody Miasta Czeladź.

  Uważa, że najważniejszym pytaniem, na które musi odpowiedzieć swoim czytelnikom, jest nie „co się stało?”, ale „dlaczego tak się stało?”. Uwielbia wplatać w fabułę wątki historyczne i psychologiczne. Lubi nieoczywiste rozwiązania. Nie wyobraża sobie życia bez pisania i podróżowania. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, kulturze, zabytkach, krajobrazach, pogodzie, literaturze, serialach i piłkarskiej reprezentacji.

   

  Publikacje:

  Jeden wieczór w Paradise (2016) 

  Stan nie! Błogosławiony (2017)

  Matka mojej córki (2017)

  Wszystkie pory uczuć. Jesień (2017)

  Wszystkie pory uczuć. Zima (2018)

  Wszystkie pory uczuć. Wiosna (2018)

  Wszystkie pory uczuć. Lato (2018)

  W cieniu tamtych dni (2018)

  Cykl grudniowej nocy (2018)

  Jeszcze jeden uśmiech (2019)

  Obcy powiew wiatru (2019)

  Zimny kolor nieba (2019)

  Znany szum nieba (2019)

  Dzień w którym Cię poznałam (2020)

  Port nad zatoką (2020)

  Prawda przychodzi nieproszona (2020)

  Życie oparte na kłamstwach (2020)

  Nie czas na tajemnice (2020)

  Najważniejszy (2020)

  Mocna więź (2021)

  Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu najnowszej książki Autorki i zdobycia cennego autografu.

 •