Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Na co zwracać uwagę przy zakupie pierścionka ze złota?

Złote pierścionki są synonimem ponadczasowej elegancji. Stanowią jeden z najchętniej kupowanych rodzajów biżuterii. Mogą stanowić niebanalny prezent i dodatek do wielu stylizacji. Aby jednak pierścionek ze złota dobrze nam służył, musimy wybierać go starannie. Przy jego wyborze warto zwracać uwagę na rozmaite kwestie. W przeciwnym razie możemy nie być zadowoleni z dokonanego wyboru.

Zwróć uwagę na stop, z jakiego wykonano pierścionek

Nie od dziś wiadomo, że oprawy złotych pierścionków wykonywane są z różnego rodzaju stopów. Największą popularnością cieszy się jedna biżuteria oznaczana jako próba 585. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ten stop jest wyjątkowo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu pierścionek ma szansę posłużyć nam na długie lata. Nie będą widoczne na nim powierzchowne rysy i będzie bardziej odporny na różnego rodzaju odkształcenia.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że im wyższa próba, tym wyższa cena. Jeśli więc nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, warto rozejrzeć się za pierścionkami wykonanymi ze stopu niższej próby. Niestety, należy liczyć się z tym, że znacznie częściej będą ulegać one różnego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym.

Pierścionek z cyrkonią czy kamieniem szlachetnym?

Większość złotych pierścionków jest zdobiona jakimiś kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi lub cyrkoniami. To, jaki rodzaj ozdoby złotego pierścionka wybierzemy, zależne jest głównie od naszych osobistych preferencji. Jeżeli jednak kupujemy pierścionek dla kogoś, warto brać pod uwagę jego preferencje.

Nie da się ukryć, że pewnym ograniczeniem może być również budżet, jakim dysponujemy. Jeśli chcemy zakupić biżuterię za stosunkowo niewielkie pieniądze, postawmy na pierścionek z cyrkonią.

Cyrkonie prezentują się bardzo atrakcyjnie i prawdopodobnie nikt nie zauważy, że nie są one kamieniami szlachetnymi. Jeśli jednak marzą nam się złote pierścionki z kamieniami szlachetnymi, przejrzyjmy kilka ofert przed dokonaniem wyboru. Miłośnikom ponadczasowej elegancki do gustu mogą przypaść pierścionki z brylantami. Jeżeli jednak cenimy sobie kolorowe ozdoby, spodobać może nam się pierścionek ze szmaragdem, a także z rubinem czy szafirem.

Dobierz właściwy rozmiar i rodzaj złota

Wybierając pierścionek ze złota, należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru. To dość proste, gdy kupujemy pierścionek dla siebie. Wystarczy przymierzyć kilka różnych modeli i problem rozwiąże się sam.

Jeśli jednak kupujemy pierścionek zaręczynowy i robimy to w tajemnicy, musimy dyskretnie dowiedzieć się, jaki rozmiar posiada partnerka. Można to zrobić, pożyczając od niej pierścionek, który nosi na co dzień. Należy zastanowić się także nad tym, jaki rodzaj złota wybierzemy.

Największą popularnością cieszy się klasyczne złoto, zwane również żółtym. Trzeba jednak przyznać, że coraz więcej osób stawia na eleganckie złoto białe. Nie brakuje także miłośników różowego złota. Przy wyborze kruszcu warto brać pod uwagę swoje własne preferencje. To, co najbardziej nam się podoba, będziemy bowiem nosić najchętniej.