Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Kiedy warto rozważyć zakup osuszacza powietrza?

Nadmierna wilgotność powietrza w pomieszczeniu rodzi wiele problemów. Na ścianach mogą pojawić się zacieki, pleśń i niebezpieczne dla zdrowia grzyby, a w powietrzu można poczuć zapach stęchlizny. Jeśli chcemy tego uniknąć i w pomieszczeniu użytkowym wilgotność niebezpiecznie rośnie to warto wyposażyć się w odpowiednio wydajny osuszacz powietrza. Tego typu urządzenia można znaleźć na portalu ole ole pod adresem https://www.oleole.pl/osuszacze-powietrza.bhtml.

Co warto wiedzieć o osuszaczach powietrza?

Osuszacze powietrza to urządzenia, które są w stanie usunąć z powietrza nadmiar wilgoci i utrzymać go na optymalnym poziomie. Urządzenie tego typu przyda się w domu lub mieszkaniu, które ma problemy z wentylacją lub w pomieszczeniu w którym nie było możliwości instalacji wentylacji, a jest konieczność odprowadzenia wilgoci. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że osuszacze powietrza to urządzenia, które generują pewien poziom hałasu, chociaż w większości przypadków nie przekracza on 65 decybeli, więc nie jest to wcale problem. Niektóre z osuszaczy dysponują możliwością zmiany wydajności działania, co pozwala obniżyć ich głośność nawet o 20 decybeli, co pozwoli użytkować je nawet w sypialni.

Przydatne funkcje osuszacza powietrza

Warto upewnić się, że urządzenie jest wyposażone w tak zwany higrometr oraz higrostat. Dzięki temu możemy liczyć na to, że osuszacz powietrza wyłączy się automatycznie jeśli pomieszczenie osiągnie optymalną wilgotność i włączy się tylko w momencie, gdy będzie to w danym momencie potrzebne. Co oczywiście powoduje, że urządzenie zużywa mniej prądu elektrycznego. Higrometr spełnia funkcję monitorowania wilgotności, a higrostat pozwala precyzyjnie zaprogramować pożądaną wilgotność w pomieszczeniu. Przy zakupie warto też sprawdzić to jaką pojemnością zbiornika na wodę charakteryzuje się urządzenie. Jeśli planujemy używać osuszacza powietrza w trybie ciągłym to może być konieczne częste opróżnianie pojemnika na wodę. Przy okazji warto też sprawdzić czy urządzenie ma system informowania o przepełnionym zbiorniku na wodę i czy wyłączy się jeśli zbiornik będzie zapełniony.

W jakich sytuacjach sprawdzi się osuszacza powietrza?

Urządzenie tego typu to świetne rozwiązanie w przypadku działania długotrwałego – na przykład w kuchni, która nie ma odpowiedniej wentylacji. Może sprawdzić się również znakomicie w sytuacji awaryjnej, na przykład osuszenie piwnicy do której dostała się niebezpieczna wilgoć. Warto jednak mieć na względzie, że osuszacz powietrza ma działanie doraźne. Jeśli chcemy uniknąć problemów z wilgocią musimy znaleźć i wyeliminować tego przyczynę.