Spinacze biurowe to jedne z najprostszych, a zarazem najczęściej wykorzystywanych artykułów biurowych. Używa się ich nie tylko w wielkich przedsiębiorstwach, ale także w domowych gabinetach.
Mogą przybierać różne formy – od najbardziej podstawowych po wersje ozdobne, używane najczęściej przez najmłodszych. Obecnie na rynku dostępne są różne rozmiary. Szukając odpowiednich modeli, z pewnością natrafisz na duże spinacze, których wielkość sięga nawet 18 cm. Najbardziej powszechna wersja posiada jedynie 2.8 cm.
Spinacze biurowe – ile kosztują?
Cena spinaczy uzależniona jest nie tylko od wielkości, ale także od materiału wykonania. Oprócz wersji metalowej produkowane są z plastiku, jednak ta odmiana sprawuje się zdecydowanie gorzej niż wytwarzana z mocniejszego materiału – postaw na jakość!
Na cenę mają wpływ również kolor oraz ilość sprzedawanych sztuk w jednym opakowaniu. Metalowe spinacze, które zdobi jedynie ich naturalny połysk są najtańsze. Wartość tego produktu wzrasta wraz z kolorem użytym podczas ich produkcji. Czerwone, żółte oraz zielone cieszą się dużym uznaniem.
Ostateczna cena zależy jednak głównie od tego, czy produkt kupujemy hurtowo, czy też w sprzedaży detalicznej. Większe spinacze warto kupić w mniejszej ilości, najlepiej po kilka sztuk. Natomiast spinacze 2.8 cm, które wykorzystywane są najczęściej, najkorzystniej zgromadzić w zapasie. Ich niska cena sprawi, że nie poniesiesz zbyt wysokich kosztów.
Do czego jeszcze można użyć spinaczy biurowych?
Często ich przeznaczenie zmienia się wraz z zaistniałą potrzebą – oprócz spinania papieru, wykorzystywane są jako pomoc podczas wykonywania różnych czynności niezwiązanych z papierkową robotą.
Ilość sposobów, na jakie możemy wykorzystać spinacze biurowe, zależy tak naprawdę od kreatywności ich użytkowników. Szerokie grono osób używa ich zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, czyli do spinania kartek. Jednak okazuje się, że ten niepozorny kawałek powyginanego drutu posiada o wiele więcej zastosowań.
Jeśli posiadasz spinacze biurowe w kilku wpadających w oczy kolorach, możesz używać ich do segregowania dokumentów. Wepnij kilka z nich do dokumentów zebranych w segregatorze. Dzięki temu oznaczysz dany typ pism – przykładowo czarne spinacze biurowe pokażą Ci, które z przechowywanych kartek z papieru to umowy, a czerwone wskażą na faktury.
Spinacze przydadzą się w momencie, gdy kończysz czytać książkę, a pod ręką nie znajduje się chwilowo żadna zakładka. Chcąc zaznaczyć, na której dokładnie stronie przerwałeś lekturę, wepnij w nią spinacz. Ta prosta i szybka metoda sprawdza się znacznie lepiej niż zaginanie kartek książki lub umieszczanie między stronami przypadkowych kawałków papieru.