Czy warto wynająć wirtualne biuro?

2 min czytania

Nie każdy rodzaj pracy wymaga posiadania stacjonarnego punktu, w którym pełniłoby się obowiązki. Istnieje cała rzesza zawodów, które mogą być wykonywane z dowolnego miejsca. Jeżeli należysz do osób, które mogą sobie pozwolić na skorzystanie z oferty wirtualnego adresu, warto poznać korzyści płynące z tej opcji, rozważyć wszelkie za i przeciw, zastanowić się nad legalnością takiego działania, by móc ze spokojem i pełną świadomością wybrać to optymalne rozwiązanie.

Kiedy warto skorzystać z e-biura?

Wirtualny adres to dobry wybór pod względem ekonomicznym. Ta opcja prowadzenia biznesu preferowana jest szczególnie przez młodych przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności. To idealny sposób na redukcje kosztów. Wirtualne biuro Warszawa tanio jak na przykład Wirtualnebiuro360.pl udostępnia prestiżową siedzibę, by właściciel działalności mógł zadbać o renomę firmy. Rejestracja adresu w e-biurze polecana jest wszystkim, którzy nie potrzebują stałego miejsca pracy. Z tego typu oferty często korzystają freelancerzy, osoby uprawiający wolne zawody, wszyscy pracujący zdalnie, którzy nie chcą lub nie mogą zarejestrować działalności pod adresem domowym. Wynajmując mieszkanie, nie zawsze zyskujemy przychylność właściciela lokalu, by móc założyć w nim firmę, dlatego to rozwiązanie jest atrakcyjne również dla tych, którzy nie posiadają mieszkania na własność.

Czy warto wynająć wirtualne biuro?

Wirtualny adres - czy jest legalny?

Jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości na temat legalności wirtualnych biur, Naczelny Sąd Administracyjny w głośnej sprawie w 2014 roku wyraził otwarte poparcie dla tego typu rejestracji działalności, wydając orzeczenie II FSK 3549/13, określił, że firma może być prowadzona w dowolnym miejscu i korzystać z usług e-biura. Urzędy Skarbowe przestały poddawać pod wątpliwość możliwość korzystania z wirtualnego adresu, a przedsiębiorcy zaczęli coraz chętniej używać tej formy ewidencji.

Koszt używania wirtualnego biura jest nieporównywalnie mniejszy od wynajęcia lokalu pod siedzibę firmy. Decydując się na rejestrację, przedsiębiorca zyskuje adres w prestiżowym miejscu. Nie musi zatrudniać pracowników do obsługi punktu stacjonarnego. Może skorzystać z opcji dodatkowych, które e-biura mają w pakiecie. W atrakcyjnej cenie można uzyskać możliwość kompleksowej obsługi korespondencji - poczta jest odbierana, adresat jest powiadamiany o tym fakcie, może być dosłana na jego adres, skanowana, archiwizowana. Jeżeli lokal jest do tego przystosowany, istnieje też szansa na wynajęcie sali konferencyjnej, co jest użyteczne przy sporadycznych spotkaniach z kontrahentami.

Oferta dostosowana jest do potrzeb klienta. Mogą z niej skorzystać zarówno małe biznesy, startupy, osoby rozpoczynające działalność, jak i duże podmioty gospodarcze, które stawiają na outsourcing. Wirtualny, dobry adres pozwoli wykreować profesjonalny wizerunek firmy. Powiązanie siedziby z atrakcyjną lokalizacją, która kojarzona jest z funkcjonowaniem renomowanych biur stanowi atut, który wpływa na pozytywne postrzeganie działalności.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

otososnowiec_kf