Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Wariacje zdobnicze

Dekoracje wszelkiego rodzaju kojarzą się przede wszystkim ze świętami. Świętujemy zarówno tradycyjne święta kościelne, jak i te bardzo osobiste rodzinne, czy towarzyskie.

Takie święta jak Boże Narodzenie trudno sobie wyobrazić bez tradycyjnej choinki przybranej w najprzeróżniejsze zawieszki: figurki, skrzaty, gwiazdki, łańcuchy. Odruchowo wręcz sięgamy po szklane bombki, często kunsztownie ręcznie malowane. Ich blask i kolorowe lampki nadają drzewku wyjątkowej elegancji i splendoru. Kultowe ozdoby ma też Wielkanoc. Stroiki, jajka, wianki, rozmaite figurki, to bezwzględnie konieczne w każdym domu atrybuty wielkanocne. Nie sposób wymieniać bogatego asortymentu przygotowywanego przez sprzedawców wciąż powiększanego o coraz to nowe modowe przeboje.

Jak w każdej branży tak i w branży ozdób ma miejsce wykorzystywanie coraz to nowych technologii i materiałów w ich produkcji. Przykładem może być szkło coraz częściej zastępowane przez styropian, czyli polimer, który zmieszany z różnymi dodatkami jest podstawowym składnikiem wielu sztucznych tworzyw. Zaletą jego jest różnorodność. Może on być bezbarwny, lekko przeźroczysty, może też być barwiony na dowolne kolory. Taki materiał jest doskonały do wykorzystania i rozwijania indywidualnej kreatywności. Rozmaitej wielkości jajka styropianowe, kule styropianowe, figurki, choinki, czy elementy dekoracji stwarzają nieograniczone możliwości twórczej pracy i twórczego myślenia. Pomagają w tym hurtownie i sklepy oferując całe zestawy pasteli i kolorowych kredek do wykorzystania w realizacji dzieła i do inicjowania różnych rozwiązań. Do tworzenia styropianowych ozdób można wykorzystywać też technikę decoupage, ponieważ można je oklejać papierem, serwetką papierową, a nawet wełną czy filcem.

Atutem tych prac jest oryginalność, podkreślona personalizacja twórcy i obdarowanego. Psycholodzy uważają, że idea DIY (do it yourself) - zrób to sam - korzystnie kształtuje charaktery najmłodszych dzieci, bo są przyuczane do samodzielności i radzenia sobie, a wspólnie z rodzicami spędzony czas umacnia więzi i pomaga w rozładowaniu konfliktów.

Pięknie udekorowane mieszkanie, czy sala restauracyjna podkreślą uroczystość chrzcin, wesela, komunii, urodzin i różnorakich rocznic. Idealnym dodatkiem do wystroju pomieszczeń są balony. Dekoratorzy chętnie je wykorzystują, bo komponują się dobrze niemal z każdym stylem zdobienia, począwszy od klasycznego, poprzez boho, a skończywszy na nowoczesnym. Modne transparentne balony wypełnione helem, z dodatkiem brokatowego lub metalizowanego konfetti tworzą wyjątkowo nietypową, elegancką ozdobę. Z pewnością zachwycą gości, którzy mogą je dostać w prezencie na koniec imprezy. Zachwycą też najmłodszych uczestników przyjęcia - dzieci. Zabawa połyskującymi balonami da im zajęcie przez długi czas, pozwalając rodzicom na zabawę.

Girlanda z balonów może ozdobić sufit, wejście do sali, czy ścianę stanowiącą tło do zdjęć. Ścianka zdjęciowa wygląda wyjątkowo fotogenicznie, gdy jest przyozdobiona balonami wypełnionymi roślinami lub przywiązanymi do dużych roślin czy liści.

Znakomitą ozdobą miejsc kluczowych jak drink bar, czy stół ze słodyczami są napisy z balonów. Na rynku są zarówno pojedyncze litery, jak i całe słowa np. Love, czy liczby upamiętniające rocznice lub kolejne urodziny. Napisy okolicznościowe umieszczać też można na balonach. Wykorzystywane są do tego balony kolorowe, aby uzyskać odpowiedni kontrast.

Wspomniane wyżej dekoracje oferuje hurtownia artykułów dekoracyjnych Czakos.pl. Można je wykorzystać podkreślając atmosferę uroczystości, tworząc niezapomniany nastrój i wspomnienia na wiele lat.