Jak zadbać o obudowę swojego iPhone’a?

Iphone’y - flagowe urządzenia firmy Apple to smartfony, które dla swoich właścicieli są czymś więcej niż tylko kolejnym telefonem komórkowym w kolekcji. iPhone od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników smartfonów nie tylko ze względu na swoje nieprzeciętne parametry techniczne, ale również na minimalistyczny i elegancki design. Co prawda wygląd obudowy smartfona nie wpływa znacząco na jego płynne działanie, jednak już na komfort codziennego użytkowania już tak. Jak zatem dbać o obudowę iPhone’a?

Obudowa iPhone: szkło hartowane

Apple znane jest z niezawodności i wysokiej jakości wykonania swoich urządzeń, jednak wyświetlacz jest na tyle ważnym elementem iPhone’a, że należy o niego dbać z jeszcze większą starannością niż o pozostałe elementy obudowy zewnętrznej. Powszechnie stosowaną metodą zabezpieczenia ekranu w iPhonie jest szkło hartowane, które jako powłoka ochronna zapobiega powstawaniu drobnych zarysowań, jak również rozległych pęknięć struktury wyświetlacza. Ekran smartfona niezabezpieczony szkłem hartowanym jest zdecydowanie bardziej podatny na uszkodzenia, które potrafią poważnie utrudnić codzienne użytkowanie telefonu.

Zbita szybka w iPhonie 6s to jednak nie koniec świata, nawet jeśli okres gwarancyjny urządzenia już upłynął. Profesjonalny serwis iPhone świetnie poradzi sobie z przywróceniem iPhone’a do optymalnego działania, a sam koszt serwisowania okaże się dużo bardziej przystępny cenowo niż naprawa u producenta. Wymiana szybki w iPhonie 6s to jedna z najpopularniejszych usług wykonywanych przez specjalistów w nieautoryzowanych serwisach Apple, które można znaleźć w Warszawie i niemal w każdym innym większym mieście w Polsce.

Obudowa iPhone: etui ochronne

Tuż po zakupie nowego smartfona warto wyposażyć go w etui ochronne, które będzie stanowi

barierę dla czynników zewnętrznych zagrażających nie tylko estetyce obudowy, ale również kondycji elementów wewnętrznych w iPhonie, które mogą być podatne na różnego rodzaju wstrząsy czy upadki. Co ważne, przy wyborze case’a na iPhone’a warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość tworzywa, z którego zostało wykonane, ale przede wszystkim na jego odpowiedni rozmiar. Etui na telefon powinno swobodnie przylegać do powierzchni smartfona tak, aby w przestrzeń między obudową a casem nie przedostawały się żadne drobinki kurzu, piasku czy innych zabrudzeń.

Obudowa iPhone: regularne czyszczenie

Wielu użytkowników smartfonów nie przykłada odpowiedniej wagi do czyszczenia urządzenia, traktując etui ochronne jako stuprocentowe zabezpieczenie przed brudem. W rzeczywistości jednak nawet perfekcyjnie dobrany case nie jest w stanie zapobiec przedostawaniu się cząsteczek kurzu do wnętrza etui. Dlatego też warto przynajmniej kilka razy w miesiącu ściągać obudowę ochronną z iPhone’a, usuwać zalegające w niej zabrudzenia, a także oczyszczać powierzchnię oryginalnej obudowy telefonu, na której gromadzi się nie tylko brud i kurz, ale również bakterie i wirusy. Należy jednak unikać stosowania silnych środków chemicznych, które mogą powodować degradację czy korozję urządzenia. iPhone’a najlepiej przecierać wilgotną ściereczką nasączoną ciepłą wodą lub płynem przeznaczonym do czyszczenia urządzeń elektronicznych.