UM Sosnowiec: Republika marzeń” nowa produkcja Teatru Zagłębia
Tegoroczny Dzień Dziecka w Teatrze Zagłębia obchodzony będzie szczególnie. To za sprawą premiery najnowszego spektaklu w reż. Jacka Jabrzyka Republika Marzeń”. Przeniesie on widzów na wody oceanu, gdzie dojdzie do zaskakującego spotkania z niezwykle barwnymi przedstawicielami Republiki Marzeń, której ambasadą jak się okaże jest Teatr Zagłębia. W skład marzycielskiej” ekipy wchodzą m.in. Prezydentka Republiki Marzeń, kierowniczka Wydziału Marzeń Stosowanych czy Minister Transportu i Podróży. Zadaniem obywateli wspomnianej republiki jest spełnianie marzeń i to właśnie one są głównym tematem sztuki.
Premierowy pokaz przy współpracy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu odbędzie się 1 czerwca o godz.15.00 na terenie Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu i będzie przeznaczony tylko dla dzieci oraz ich opiekunów aktualnie przebywających w Centrum. Ze względów bezpieczeństwa widzowie będą oglądali spektakl z okien budynku, ale nie przeszkodzi to ani w nawiązaniu kontaktu z przedstawicielami Republiki, ani w podzieleniu się z nimi swoimi marzeniami.
Na platformie Facebook pod linkiem facebook.com/TeatrZaglebia/videos/544642062892228/ jest dostępny film prezentujący pracę nad spektaklem.
Autorem dramaturgii spektaklu jest Wojtek Zrałek-Kossakowski, scenografię i kostiumy zaprojektowali Szymon Szewczyk i Iga Słupska, a muzykę stworzył Rafał Matuszak. Choreografię przygotował Jakub Lewandowski. Udział w spektaklu biorą: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, Agnieszka Bieńkowska, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Beata Deutschman, Przemysław Kania, Ewa Kopczyńska, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Małgorzata Saniak-Grabowska, Jakub Sielski (gościnnie) i Mirosława Żak.
.jpg)
.jpg)
Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/aktualnosci/id,17041,republika_marzen__nowa_produkcja_teatru_zaglebia.html
Ostatnie Artykuły

Dwutygodniowe staże za granicą dały uczniom CKZiU coś więcej niż wpis do CV

Zakład prezydentów wraca na wodę. Regaty rozegrają się nad Morawą

Pałac Schoena na luzie - kiedy wpaść, ile zapłacisz i co ułatwia wizytę

Pałac Schoena nie zwalnia - czerwiec w Sosnowcu pod znakiem historii i sztuki

Sosnowiec wchodzi w średniowiecze - Pałac Schoena szykuje letni maraton

Hala przy Żeromskiego dostanie nowy parkiet. Stary ma już za sobą czas

Młodzi z Elektronika wrócili z nagrodą z Katowic. Ich projekt zwrócił uwagę jury

Nocna jazda skończyła się na słupie - dwie osoby zginęły w Sosnowcu

Flamenco otworzy lato w Zamku Sieleckim. Potem przyjdą opowieści

Food trucki, DJ i smaki z całego świata. Park Sielecki szykuje festiwal

Elektronik wrócił z Rimini z certyfikatami i nowymi umiejętnościami

Sosnowiec słucha pogranicza. Wieczór festiwalu prowadzi od debaty do Korzeńca

Rodzinne strefy i mocna scena. Fun Festival rozpisany na dwa dni

Irena Skalik wraca do Sosnowca z obrazami pełnymi ciszy i geometrii
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Sosnowcu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu - kontakt, pożyczki dla firm, najem powierzchni
- Przystanek Otwartej Kultury w Sosnowcu - kontakt, lokalizacje i oferta
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu - kontakt, godziny, rejon i procedury
- Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu - kontakt, oferta szkoleń, zapisy
- Komenda Miejska Policji w Sosnowcu - kontakt, komisariaty, godziny
