Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Relacje damsko-męskie to niewątpliwie i od zawsze gorący temat. Mogą dotyczyć zarówno przyjaźni, partnerstwa, jak i zauroczenia oraz miłości. Jakby nie było, spotykamy się z tymi samymi przeszkodami i nieporozumieniami! Jak ich unikać? Czy da się wzajemnie uzupełniać? Przede wszystkim nie zapominajmy, że relacja musi się opierać na komunikacji, szacunku, docenianiu i zauważaniu siebie nawzajem. Na blogu https://www.uwodzenie.org/ znajduje się więcej informacji o uwodzeniu i relacjach damsko-męskich.

Typowy on i ona!

To właśnie różnice między kobietami, a mężczyznami, są powodem wielu nieporozumień i konfliktów, a jednocześnie to też one, tak nas do siebie przyciągają. Niejednokrotnie mężczyzna usłyszy od kobiety "Ty nic, nie rozumiesz" "typowy facet", czy też kobieta od mężczyzny "jak zwykle narzekasz" lub "typowa baba" Warto, zauważyć, że najczęstsze zarzuty w relacjach damsko-męskich są powtarzalne i typowe dla każdej ze stron. Grunt, to nauczyć się wzajemnie uzupełniać. Kobiety naturalnie posiadają inne predyspozycje niż mężczyźni. Są często bardziej emocjonalne, chętniej kierują się intuicją. Z kolei panowie, są bardziej zadaniowi, starają się kierować logiką i do wielu spraw podchodzą z dystansem. Trzeba przyznać, że te wszystkie cechy, to niezła mieszanka. Jednak tak, jak różnie skonstruowała nas natura, tak samo ona przystosowała nas do wspólnego życia lepiej, niż mogłoby się wydawać!

Recepta na dobrą relację damsko-męską!

O relację damsko-męsko, trzeba prawdziwe dbać. Musi być ona oparta na wzajemnych staraniach, troszczeniu się na wzajem o siebie, braniu odpowiedzialności i poszukiwaniu kompromisów. Najczęściej, wystarczy, aby to już jedna strona się poddała i zaprzestała starań ze swojej strony, aby relacja się rozpadła. Pod żadnym pozorem nie powinno pojawić się przeświadczenie, że którejś ze stron należy się więcej uwagi, zrozumienia, czy po prostu większych starań od partnera. W kwestii polegania na sobie wzajemnie, musi być absolutna równowaga. Oczywiście trudności będą się pojawiać, ale one są po to, by je pokonywać. Kluczem są szczere rozmowy, również o uczuciach i oczekiwaniach.

Prawdopodobnie nigdy w pełni kobiety i mężczyźni się nie zrozumieją. To właśnie w tym tkwi urok, ale i trudność w budowaniu relacji damkso-męskich. Jednak można stworzyć, odpowiedni podział obowiązków i odpowiedzialności, oparty na właściwych dla każdej ze stron predyspozycjach, które pozwolą się uzupełniać i ułatwią współżycie. Potrzeba też cierpliwości, czyli czasu na poznanie się, czasu który pozwoli stworzyć ten właściwy podział.

Nie zmieniaj! Akceptuj!

Jeśli chcemy, by nasza relacja z partnerem/ partnerką, czy też przyjacielem/ przyjaciółką układała się na prawdę dobrze, musimy sobie uzmysłowić ważną różnice. Jak już wiemy, kobiety są bardziej emocjonalne, dlatego w inny sposób będą okazywać zaangażowanie i miłość, niż mężczyźni. Nie możemy oczekiwać, że druga strona będzie dokładnie, taka jak my, czy też odwzajemniała się tym samym. Oczywiście dobra jest umiejętność odczytywania wzajemnych oczekiwań, ale to nie zawsze jest oczywiste! Niezwykle pomocne w tym aspekcie są po prostu rozmowy.

Jak się wzajemnie uzupełniać? Czyli o relacjach damsko-męskich!