Fizjoterapia w klinice Nowa Ortopedia

Z usług fizjoterapeuty korzystamy w momencie, gdy chcemy przywrócić nasze ciało do maksimum sprawności. Szczególnie po wszelkiego rodzaju urazach, chorobach lub czynnikach środowiskowych zalecane jest to, aby skorzystać z usługi fizjoterapii. Klinika Nowa Ortopedia w Krakowie dysponuje kompleksową ofertą zajęć fizjoterapeutycznych. Pełną ofertę można przejrzeć na stronie internetowej nowaortopedia.pl

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii praca doświadczonych fizjoterapeutów w klinice przynosi doskonałe efekty. Warto odnotować, że klinika ma do dyspozycji kilka urządzeń, które sprawiają, że zajęcia terapeutyczne są efektywniejsze:

  • bieżnia Woodway Curve słynie z tego, że jest napędzana jedynie ruchem użytkownika, a jej konstrukcja została zaprojektowana w ten sposób, że nie występują tutaj prawie żadne tarcia. Tym samym bieżnia potrafi się dynamicznie dostosować do prędkości jaką preferuje pacjent. Co ciekawe – bieżnia nie ma maksymalnej prędkości, więc stanowi doskonałe narzędzie dla sportowców, którzy chcą zwiększyć swoje osiągi pod względem szybkości biegu. Z uwagi na zakrzywiony kształt bieżni następuje tutaj minimalizacja sił jakie oddziałują na stawy w trakcie chodu oraz biegu.
  • Platforma Sigma to rozwiązanie mające na celu trening równowagi i czucia tak zwanej propriocepcji. Dobry poziom propriocepcji pozwala naszemu zmysłowi precyzyjnie określić położenie naszych części ciała w przestrzeni bez kontrolowania tego za pomocą zmysłu wzroku. Pacjent ćwicząc na tej platformie wprowadza ją w stan odpowiedniego wychylenia, które to wychylenie rejestrują czujniki przekazują informacje do komputera. Aby ćwiczenia na tego typu platformie były atrakcyjniejsze dla pacjenta w jego funkcjonalność wbudowane są atrakcyjne gry video motywujące do właściwego nacisku w trakcie treningu.
  • mata baropodometryczna o aktywnej długości 2,4 metra jest najdłuższą taką matą w Małopolsce. Mata jest pokryta czujnikami, dzięki czemu można ocenić między innymi siłę nacisku stóp w trakcie biegu, chodu lub zwykłego stania w pozycji wyprostowanej. Pozwala to fizjoterapeucie ocenić to jakie formy terapii są w danym momencie najbardziej przydatne dla pacjenta.
  • Biodex System 4 Pro to nowoczesne urządzenie służące do sprawdzenia siły mięśniowej w przygotowanych warunkach izokinetycznych. Można dzięki temu efektywnie ocenić pracę mieśni. Jak można przeczytać na stronie kliniki, jest to jedyne takie urządzenie w całej Małopolsce.