Pięć medali szermierzy z Sosnowca

Pięć medali wywalczyli sosnowieccy szermierze podczas mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Warszawie. Cztery krążki przywieźli reprezentanci Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, a jeden medal dorzuciła ekipa TMS Zagłębie.

Mistrzynią Polski juniorów, już po raz trzeci z rzędu w tej kategorii wiekowej, została Zuzanna Cieślar. Zawodniczka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec w finale zawodów pokonała 15:11 Małgorzatę Zawodniak z KKSz Konin. W rywalizacji indywidualnej na podium stanęła także siostra Zuzanny, Julia Cieślar, która sięgnęła po brązowy medal. Siostry Cieślar wraz  Kaliną Kordel oraz Amelią Sałatą wywalczyły także złoty medal w rywalizacji drużynowej. Na podium uplasowała się także ekipa TMS Zagłębia w składzie: Zuzanna Lenkiewicz, Paulina Porada, Zuzanna Porada oraz Klaudia Kozieł. W półfinale ekipa TMS uległa ZKSz Sosnowiec 33:45, ale pojedynek o brąz rozstrzygnęła już na swoją korzyść. Dwa kolejne medale dorzucili reprezentanci ZKSz w rywalizacji mężczyzn. W turnieju indywidualnym brąz wywalczył Piotr Sosulski, który wraz z Oskarem Peliński i Robertem Ziomkiem sięgnął także po brąz w rywalizacji drużyn.