DK94 bez wjazdów i zjazdów na ulicę Długosza

To już czas na bardzo poważne zmiany organizacyjne wokół przebudowy DK94. W czwartek 10 października przed południem zamknięte zostaną wszystkie wjazdy i zjazdy łączące DK94 z ulicą Długosza. Wyłączenie ulicy Długosza związane jest z przebudową przebiegających pod skrzyżowaniem sieci w tym wodociągu oraz kontynuacją prac przygotowawczych pod budowę wiaduktu, który pozwoli na bezkolizyjne połączenie ulicy Długosza z DK94.

Nadal utrzymane zostaną bezpośrednie wjazdy do Castoramy oraz Makro z DK94.

Dojazd do ul. Długosza, Makro i Castoramy z DK94 (kierunek od strony elektrociepłowni Będzin).

Na węźle Zuzanna należy zjechać z DK94 na wiadukt w ciągu 3 maja, a następnie zjechać na ulicę Kamienną, następnie skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Dojazd do ul. Długosza, Makro i Castoramy z DK94 (kierunek od strony Dąbrowy Górniczej).

Na skrzyżowaniu z ul. Długosza należy jechać prosto i zjechać na w prawo na węźle Zuzanna. Następnie zjechać na ulicę Kamienną, skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Dojazd do Zagórza przez ul. Długosza z DK94 (kierunek od strony elektrociepłowni Będzin).

Na skrzyżowaniu z ul. Długosza należy jechać prosto i zjechać w prawo w kierunku ulicy Braci Mieroszewskich. Następnie dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Dojazd do Zagórza przez ul. Długosza z DK94 (kierunek od strony Dąbrowy Górniczej).

Jeszcze w Dąbrowie Górniczej należy zjechać z DK94 i skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Alei Róż. Następnie już w Sosnowcu poprzez ul. Braci Mieroszewskich Następnie dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 - od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie.

KLIKNIJ PONIŻEJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z przebudową skrzyżowania Drogi Krajowej 94 w Sosnowcu z ulicą Długosza (w rejonie Makro), od 9 października 2019 r. (środa) do około połowy 2020 r., zostanie ono wyłączone z ruchu.

Na czas prowadzenia prac, zmieniona zostanie trasa linii autobusowej 90:

W kierunku Będzina, autobusy będą kursowały od ulicy Lenartowicza ulicami: Braci Mieroszewskich, Blachnickiego, 3 Maja, Kamienną i Sokolską do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Długosza.

W kierunku Zagórza, autobusy będą kursowały od ulicy Sokolskiej ulicami: Komuny Paryskiej, Kamienną, 3 Maja, Blachnickiego i Braci Mieroszewskich do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Lenartowicza.

Z obsługi wyłączone zostaną przystanki: Zagórze Technikum, Zagórze Centrum oraz Zagórze Długosza, natomiast w kierunku Będzina, linia będzie obsługiwać stanowisko nr 2 przystanku Zagórze Mec, zlokalizowane na ulicy Braci Mieroszewskich. Do obsługi włączony zostanie przystanek Zagórze Osiedle znajdujący się na trasie objazdowej.

Przystanki Józefów Sokolska, Józefów Komuny Paryskiej n/ż oraz Józefów Makro będą obsługiwane w obu kierunkach.