Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Już od ośmiu lat toczy się nierówna batalia pomiędzy frankowiczami a bankami. Kredytobiorcy mają uzasadnione pretensje i starają się walczyć o swoje prawa. Czy istnieją realne szanse, aby umorzyć kredyt we Frankach? W ostatnich latach sądy coraz częściej przychylają się do racji frankowiczów i dostrzegają liczne przewinienia po stronie banku. W jaki sposób frankowicze mogą uzyskać rzetelną pomoc prawną?

Na jakiej postawie można pozwać bank?

Banki powinny sumiennie i wyczerpująco informować klientów o szczegółach swojej oferty. Czy w przypadku kredytów CHF taka rzetelność została zachowana? Na przykładzie wielu ludzi możemy stwierdzić, że banki w samych superlatywach opisywały kredyt we frankach, nie skupiając się w ogóle na słabszych stronach tego rozwiązania. Wiele osób oskarża frankowiczów, że podjęli świadome ryzyko. Tymczasem, banki bardzo często zarzekały się, że ryzyko wyraźnych zmian w kursie CHF jest znikome i nie nastąpi w okresie finansowania.

Rok 2011 przyniósł frankowiczom realne problemy. Kurs gwałtowanie wzrósł, czego skutkiem były oczywiście znacznie większe raty. Wielu ludzi nie stać na spłacanie nowych, wysokich rat. W ten sposób generowane jest ogromne zadłużenie, które sięga nawet 200-300% kwoty zobowiązania. Problem miała rozwiązać ustawa frankowa, jednak do dziś rządzący nie zdecydowali się na podjęcie konkretnych działań. W związku z tym, pomoc dla frankowiczów jest bardzo potrzebna, aby udowodnić, że banki nie mogą myśleć wyłącznie o swoich interesach.

Pozytywne przykłady wyroków sądowych

Od kilku lat, wyspecjalizowane w tym zakresie kancelarie prawne próbują wspomóc frankowiczów w dochodzeniu swoich praw. Możemy znaleźć kolejne przykłady, które potwierdzają, że kredytobiorcy mogą znaleźć skuteczne wyjście ze swoich tarapatów finansowych. Wyroki sądu przychylają się do argumentów zawartych w pozwach: Banki nie dość rzetelnie informowały o ryzyku kursowych, w związku z czym, pomoc frankowiczom jest możliwa. Doświadczeni radcy prawni Warszawa dysponują szerokim wachlarzem narzędzi potrzebnych do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Jakie efekty może przynieść pomoc dla frankowiczów?

Kredytobiorcy często zadają pytanie, czy możliwe jest umorzenie zobowiązania. Prawo dopuszcza takie sytuacje, gdy istnieją wyraźne przesłanki świadczące o tym, że bank nie dopełnił swoich obowiązków lub celowo wprowadził klienta w błąd. Kancelaria prawna Warszawa głównie w tym aspekcie stara się szukać rozwiązania w sprawach frankowiczów. Często możliwe staje się odwalutowanie kredytu i przekształcenie zobowiązania w tradycyjny kredyt w złotówkach. Wówczas możliwe jest umorzenie długu, który powstał w związku z wysokim ryzykiem kursowym.

Gdzie szukać fachowej pomocy prawnej?

Frankowicze nie są już pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony wielu podmiotów. Najlepszym rozwiązaniem jest wykwalifikowana kancelaria Warszawa, która posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Przychylne wyroki sądów pokazują, że odpowiednia argumentacja pozwala na uzyskanie kompromisów wygodnych dla frankowiczów.

Kluczem do sukcesu jest wybór rzetelnej kancelarii, która dokładnie przeanalizują naszą sytuację. W każdej sprawie związanej z umorzeniem kredytu we frankach potrzebne jest indywidualne podejście. Przede wszystkim, warto uwierzyć w pozytywne zakończenie sprawy i w końcu podjąć działania. W ten sposób możesz skutecznie odciążyć się od długu, którego winowajcą w dużej mierze może być bank, który nie przedstawił realnego zagrożenia związanego z podjęciem kredytu w walucie obcej.

Kredyt we frankach – czy możliwe jest jego umorzenie?