Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Nowa droga rowerowa i chodnik

Rozpoczęły się prace nad budową kolejnej drogi rowerowej w Sosnowcu. Tym razem Pogoń połączymy z Będzinem i centrum miasta. Dzięki inwestycji zyskają też piesi.

20 sierpnia ruszyły prace przy budowie kolejnego ciągu pieszo-rowerowego.  Chodzi o mający ok. 750 metrów fragment drogi od skrzyżowania z Grota-Roweckiego aż do ulicy Będzińskiej. W ramach zadania powstaną także nowe zatoki postojowe.


Inwestycja doskonale zepnie ze sobą już istniejące drogi rowerowa - na tzw. Ślimaku, przy ul. Żeromskiego, a także w kierunku Będzina. Wkrótce ruszą także prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż Grota-Roweckiego oraz na Mireckiego.


Nowy ciąg pieszo-rowerowy a rozpocznie się na wysokości przejścia podziemnego. Co ważne, samo przejście zostanie zamurowane z obu stron. Po nim będzie przebiegała nowa droga rowerowa. Tuż za skrzyżowaniem z Grota, rowerzyści pojadą drugą stroną, aż do Ronda Michaliny Koniecznej. Tam droga przejdzie na drugą stronę (od ul. Staropogońskiej), aby włączyć się w istniejącą trasę w kierunku Będzina.

Prace wykonuje firma Eurovia, a koniec jest przewidywany na listopad 2019.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.