Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Akryl szpachlowy Den Braven to doskonała alternatywa dla stosowania gipsu szpachlowego. Z pewnością produkt ten docenią wszyscy, którzy zaobserwowali niewielki ubytek na ścianie w swoim mieszkaniu i chcieliby się go pozbyć. Akryl może być wykorzystany w systemach suchej zabudowy wnętrz. Świetnie sprawdza się także w roli wypełniacza do drobnych zarysowań powierzchni ścian. Można nim wyeliminować mało estetyczne szczeliny, pęknięcia i inne ubytki, które powstały np. podczas prac wykończeniowych lub są konsekwencją uderzenia czymś w ścianę. Każdy dobry sklep z farbami powinien posiadać akryl szpachlowy Den Braven w swojej ofercie. Z jakimi powierzchniami można go stosować? Czy nadaje się do kontaktu z drewnem? W jaki sposób w ogóle działa ten produkt? Odpowiedzi na te pytanie znajdują się w dalszej części artykułu.

Do jakich powierzchni można stosować akryl szpachlowy Den Braven?

Den Braven to akryl charakteryzujący się bardzo wysoką jakością. Jest on dedykowany przede wszystkim do użycia z drewnem. To prosty i skuteczny sposób na pozbycie się brzydkich pęknięć i rozwarstwień w różnych elementach wykonanych z drewna. Ciekawostką jest, że profesjonaliści zajmujący się stolarstwem zwykli wykorzystywać ten preparat do naprawiania stolarki okiennej i drzwiowej. Co więcej, omawiany akryl bywa niezastąpionym produktem podczas renowacji niektórych mebli.

Wypełnianie ubytków akrylem szpachlowym Den Braven powoduje powstanie niezwykle lekkiego, białego kitu akrylowego, który charakteryzuje się m.in. tym, że:

  • praktycznie wcale się nie kurczy;
  • jest gotowy do użycia po upływie zaledwie 20 minut od pierwszej aplikacji;
  • ma bardzo dobrą przyczepność do płyt gipsowych, wykonanych z kartonu, a także tynku i bloczków gipsowych;
  • jest niezwykle prosty, jeśli chodzi o proces aplikacji;
  • jest lżejszy od wody o co najmniej połowę;
  • konsystencja środka przypomina pastę, co znacząco ułatwia wygładzanie i szlifowanie jego powierzchni;
  • preparat nie ścieka, a jego minimalny skurcz zapewnia idealne uszczelnienie i stanowi fugę, która nie jest narażona na pękanie;
  • produkt nie wymaga rozcieńczania i mieszania;
  • akryl szpachlowy Den Braven można nakładać nawet na znacznie większą grubość, niż zaleca się to w przypadku tradycyjnych szpachli;
  • środek jest naturalny pod względem chemicznym, bezwonny i nie przyczynia się do występowania korozji.

Jak wynika z powyższego — zastosowanie akrylu szpachlowego Den Braven jest bardzo szerokie, a lista zalet produktu dość długa.

Działanie akrylu szpachlowego Den Braven

Akryl szpachlowy z oferty producenta Den Braven może być używany bezpośrednio z opakowania. Oznacza to, że nie ma konieczności rozcieńczania go z jakąkolwiek inną substancją. Nie trzeba go także mieszać, wystarczy od razu nałożyć go w miejsce docelowe. Produkt bardzo szybko schnie, co stanowi jeden z wielu jego atutów.

Nie doświadczamy przy nim również efektu bardzo mocno widocznego skurczu objętościowego. To przekłada się na to, że nie ma potrzeby nakładania licznych warstw akrylu, jak to bywa w przypadku innych szpachli, emulsji do drewna, czy farb olejnych. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że Den Braven może być poddawany dalszym zabiegom (takim jak np. szlifowanie i wygładzanie) od razu po zaschnięciu, co następuje zazwyczaj po upływie 20 minut.

To produkt doskonały dla wszystkich, którym zależy na uzyskaniu satysfakcjonującego efektu w kontekście wypełniania szczelin i innych ubytków powstałych np. w drewnie. To również alternatywne rozwiązanie dla używania gipsu szpachlowego i gładzi gipsowej.

Akryl szpachlowy Den Braven — informacje praktyczne