Izolacja pozioma murów to sposób na zwalczenie problemu, jakim jest pobieranie wody z gruntów przez fundamenty budynków. W niektórych domach niestety pominięto przy budowie ten tak ważny etap – czy można w takiej sytuacji uratować dom przed wilgocią? Rozwiązaniem jest iniekcja krystaliczna, dzięki której można nie tylko uszczelnić, ale i osuszyć ściany. Jak znaleźć najlepszą ofertę na izolacje w Warszawie?
Izolacja murów metodą iniekcji krystalicznej
Fundamenty, które nie posiadają izolacji od gruntu, pobierają z niego wodę – podciągają ją kapilarnie, przez co może dojść do bardzo rozległego zawilgocenia ścian. Jest to bardzo niebezpieczne dla budynku, osłabia bowiem całą jego konstrukcję i powoduje jego przyspieszone niszczenie, a także sprawia, że panujące w nim warunki stają się niezdrowe dla jego mieszkańców. Wilgoć jest dużym problemem i dotyka wszystkich domów, które nie zostały przed nią należycie zabezpieczone za pomocą izolacji poziomej. Na szczęście nawet starsze budynki, których ściany już nasiąknęły wilgocią, można jeszcze uratować – należy w tym ceku zastosować odpowiednią metodę osuszania murów i izolacji fundamentów, np. iniekcję krystaliczną. Izolacja pozioma tego typu to sposób na odzyskanie bezpiecznego i zdrowego domu.
Iniekcja murów to metoda, która nie wymaga zbytniej ingerencji w konstrukcję domu, dlatego nie jest ryzykowna. Jest stosunkowo łatwa do przeprowadzenia i niedroga, szczególnie w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań, obejmujących gruntowny, kosztowny remont całego budynku. Działa na dwa sposoby – zarówno osuszając mury, jak i uszczelniając je, dzięki czemu nie przyjmują już wody z gruntu. Pozwala to wzmocnić konstrukcję budynku i przywrócić w nim zdrowie warunki do życia.
Osuszanie ścian za pomocą iniekcji poziomej – na czym polega izolacja murów tą metodą?
Głównym problemem przy domach nie posiadających izolacji fundamentów jest podciąganie wody z gruntu przez mury. W efekcie ściany pobierają dużo wilgoci, która niszczy je od wewnątrz oraz sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów w pomieszczeniach. Iniekcja krystaliczna doskonale radzi sobie z tym problemem, pozwala bowiem osuszyć ściany, pozbywając się z nich całkowicie wilgoci, a także zabezpieczyć fundamenty dzięki poziomej izolacji murów.
Iniekcje nie są trudne do przeprowadzenia, jednak wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, by realizacja tego procesu nie wpłynęła negatywnie na stan budynku oraz by mogła zakończyć się sukcesem. Izolacja pozioma polega na wywierceniu otworów w ścianach, na jednym poziomie, w regularnych odstępach – muszą one być głębokie na mniej więcej ¾ szerokości ściany. Następnie wprowadza się do nich za pomocą specjalnych lejków preparat, który wypełnia wszystkie pory w murach. Ma on działanie osuszające, a także z czasem twardnieje, tworząc bardzo szczelne uzupełnienie pustych miejsc w ścianach. Wypełnia nie tylko pory, ale i pęknięcia i ubytki, dzięki czemu wzmacnia konstrukcję całego budynku. Tworzy warstwę nieprzepuszczającą wody, dzięki czemu zapobiega ponownemu jej wchłonięciu przez ściany.
Dlaczego trzeba pozbyć się wilgoci? Główny cel iniekcji murów
Zawilgocone budynki są bardzo osłabione – woda źle działa na ich konstrukcję, prowadząc do gnicia i niszczenia niektórych jej elementów. Co więcej, wilgoć w ścianach bardzo sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów – w efekcie klimat panujący we wnętrzach domu staje się niebezpieczny dla jego mieszkańców. Warunki stają się niezdrowe szczególnie dla dzieci oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak astma. Aby przywrócić w domu zdrowy klimat oraz zapobiec jego niszczeniu, konieczne jest przeprowadzenie iniekcji murów. Osuszenie ścian pozwoli skutecznie zwalczyć pleśń i grzyby, a izolacja pozioma zabezpieczy budynek przed ponownym wchłonięciem wody z gruntu.
Izolacje w Warszawie – wybierz doświadczoną firmę
Osoby pragnące zlecić izolacje w Warszawie powinny zdecydować się na doświadczoną firmę, specjalizującą się w iniekcjach poziomych. Osuszanie i uszczelnianie fundamentów wymaga wiedzy i umiejętności, aby mogło być skuteczne i bezpieczne dla konstrukcji budynku.