Srebro Zuzanny Cieślar w Segowii

Reprezentująca Polskę sosnowiecka szablistka Zuzanna Cieślar zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata Juniorek w szabli kobiet, który w dniach 19-20 stycznia 2019 r. odbył się w hiszpańskiej Segowii. W zawodach wzięło udział 140 zawodniczek, sukces Zuzanny jest więc tym bardziej prestiżowym osiągnięciem.

Sosnowiecka szablistka zaprezentowała się w turnieju w fantastycznym stylu. Rozpoczęła doskonałym występem w eliminacjach grupowych, dzięki któremu została zwolniona z walki o wejście do 64. W walce o wejście do 32 z łatwością pokonała reprezentantkę gospodarzy Alejandrę Marcos Sanchez wynikiem 15:6. Kolejną walkę, w której przeciwniczką Zuzanny była Hiszpanka Paula Montoya nasza reprezentantka zakończyła zwycięskim wynikiem 15:13. W pojedynku o udział w 8 polska szablistka zwyciężyła z Rosjanką – Anną Koralewą wynikiem 15:10. Tym samym, wychowanka sosnowieckiego klubu weszła do ćwierćfinału, w którym pokonała reprezentantkę Rosji Margaritę Smirnovą 15:10. W półfinale Zuza spotkała się na planszy z Włoszką - Benedettą Taricco i pokonała ją stosunkiem punktów 15:13. Niestety, po tym niewątpliwym paśmie sukcesów, w walce finałowej Polka uległa Rosjance – Alinie Mikhailovej, która zajmuje obecnie pierwszą pozycję w światowym rankingu FIE. Pojedynek zakończył się wynikiem 15:8.

Zuzannie składamy serdeczne gratulacje z okazji odniesionego przez nią sukcesu i życzymy jej samych wygranych pojedynków. Słowa uznania należą się także trenerowi szablistki - Panu Tomaszowi Dominikowi, którego praca przyczyniła się do zdobycia przez Zuzannę srebrnego medalu.

Warto nadmienić, iż w turnieju drużynowym reprezentacja Polski, w której skład weszły: Zuzanna i Julia Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, Marta Okine z klubu Karabela Warszawa oraz Małgorzata Zawodniak – zawodniczka KKSZ Konin, zajęła 8 miejsce.

Zuzanna Cieślar to utytułowana wychowanka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, która od prawie dekady trenuje pod okiem trenera Tomasza Dominika. Szablistka ma na swym koncie wiele sportowych sukcesów, jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów oraz Wicemistrzynią Polski Seniorów. Jako reprezentantka macierzystego klubu w ostatnim roku Zuza zdobyła złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz najwyższe laury w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów.(źródło: MOSiR)