sbif26

W Zagłębiowskiej Mediatece

Chociaż na dworze powiało pierwszym chłodem, w naszych działach było bardzo, bardzo gorąco! "Cyganka prawdę Ci powie" - tak, tak kochani, to nie żarty. 30 listopada 2018 Świat Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece opanowały najprawdziwsze cyganki. Dżasmina, Dżoana, Katerina i Margerita. Te tajemnicze kobiety, wróżyły z ręki, z magicznych kart i tajemniczych kubeczków. O przyszłości rozprawiała również szklana czaszka, w imieniu której przemawiała cyganka Dżasmina. Nie zabrakło również andrzejkowych opowieści. Tym razem była to książka Agnieszki Stelmaszczyk pt. "Upiorne Andrzejki". Na zakończenie naszego spotkania cyganka Dżoana poprowadziła zumbę na wesoło. Ale to nie wszystko...

W ramach 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej odbyły się warsztaty dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu. Tematem przewodnim spotkania była zabawa w teatr. Dzieci rozpoczęły zajęcia od ćwiczeń gardła i rozluźnienia mięśni twarzy. Popracowaliśmy również nad dykcją i poprawną wymową. W drugiej części warsztatów dzieci wcieliły się w rolę profesjonalnych aktorów. Ich zadaniem było odegranie przygotowanych scenek rodzajowych z użyciem teatralnych rekwizytów. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wcielały się w swoje role, a u niektórych z nich można było zauważyć prawdziwy talent.

snif1snif2

snif3snif4

snif5snif6

snif7snif8

snif9snif10

snif11snif12

snif13snif14

snif15snif16

snif17snif18

snif19snif20

snif21snif22

snif23snif24

snif25snif27

snif28snif29

snif30snif31


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.