Do podstawowych obowiązków każdego pracodawcy należy, aby dostarczać pracownikom zatrudnionym w firmie wodę. Kodeks pracy nie określa w jaki sposób należy to robić, jednak narzuca on na właścicieli firm obowiązek w kwestii dostarczenia wody pracownikom. Przedsiębiorca może cyklicznie kupować wodę z hurtowni i dostarczać 1.5 litrowe butelki pracownikom. Nie jest to jednak najbardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób na dopełnienie przepisu, dlatego właśnie wielu właścicieli firm decyduje się na zamówienie dystrybutora wody (sprawdź przykładowe oferty).

Dystrybutory wody - ekonomia i komfort

Woda z dystrybutora jest nie tylko korzystniejszym pod względem ekonomicznym sposobem na dostarczenie wody swoim pracownikom, ale również bardziej komfortowym. Zamówienie dystrybutora sprawia, że z barków właściciela firmy spada obowiązek zakupu i dowozu butelek wody na miejsce pracy/do biura. Woda dostarczana jest cyklicznie do biura według wcześniejszych ustaleń z firmą rozwożącą dystrybutory lub wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Wystarczy, że zadzwonimy, że woda już się kończy i w ciągu kilku godzin do biura dotrze kolejny galon.

Tego rodzaju odciążenie w obowiązkach zostanie docenione zarówno w małej, jak i dużej firmie. Właścicielowi odchodzi również problem związany z utylizacją małych, plastikowych butelek po wodzie. Kolejne opróżnione galony są zabierane przez firmę je dostarczające.

Oszczędność dzięki dystrybutorom

Nie jest żadną tajemnicą, że kupno galonu wody będzie odrobinę tańsze, niż kupno osobnych butelek 1.5 litrowych. W myśl zasady - większe opakowanie, niższa cena. Małe oszczędności w perspektywie czasu i ilości zamawianej wody będą jednak dla przedsiębiorcy znaczące - choćby w perspektywie roku. Co więcej, oszczędzimy nie tylko na zakupie samej wody, ale również jej transporcie. Nie będziemy musieli za niego płacić, jak również tracić swój cenny czas na zakupy w hurtowniach, czy hipermarketach.

Alternatywą dla dystrybutorów wody są źródełka wody pitnej (zobacz więcej). Bardzo dobrze sprawdzają się one w instytucjach publicznych. Rzadziej są wykorzystywane w prywatnych firmach.