Czarni Sosnowiec z brązowym medalem w ekstralidze kobiet!
Piłkarki Czarnych Sosnowiec zakończyły sezon 2023/2024 na trzecim miejscu w ekstralidze kobiet, zdobywając brązowe medale. Dzięki znakomitej grze w rundzie wiosennej, drużyna pod wodzą Sebastiana Stemplewskiego pokazała swoją dominację na boisku.
  1. Piłkarki Czarnych Sosnowiec zdobyły brązowy medal.
  2. Wiosną drużyna zdobyła 29 punktów.
  3. W rundzie wiosennej odnotowano 9 zwycięstw i 2 remisy.
  4. Sebastian Stemplewski przejął drużynę zimą.

Zawodniczki Czarnych Sosnowiec triumfowały w meczu wyjazdowym przeciwko Śląskowi Wrocław, wygrywając 2:1. To zwycięstwo zapewniło im miejsce na podium w końcowej klasyfikacji sezonu 2023/2024.

Pod wodzą nowego trenera, Sebastiana Stemplewskiego, który przejął drużynę zimą od Agnieszki Szymańskiej, sosnowiczanki przeszły niezwykłą metamorfozę. Wiosną zdobyły aż 29 punktów, co pozwoliło im na awans do czołówki tabeli.

Warto zaznaczyć, że w rundzie wiosennej Czarne Sosnowiec odnotowały 9 zwycięstw i 2 remisy, co jest imponującym wynikiem. Gdyby podobne rezultaty osiągnęły jesienią, mogłyby walczyć nawet o mistrzostwo. Na koniec jesieni miały na swoim koncie 17 punktów, co pokazuje, jak wielki postęp zrobiły w drugiej części sezonu.

Brązowy medal to ogromny sukces dla drużyny i jej kibiców. Świetna forma, jaką zaprezentowały piłkarki wiosną, jest obiecującym znakiem na przyszłość. Trener Stemplewski udowodnił, że potrafi wyciągnąć z zespołu to, co najlepsze, co daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w kolejnych sezonach.


Wg inf z: Urząd Miasta Sosnowiec