Leżaki z technorattanu – co warto o nich wiedzieć?

Solidny i wygodny leżak ogrodowy to niezbędny element w arsenale ogrodowych sprzętów, zapewniający komfortowy wypoczynek na łonie natury. Przy wyborze nowego leżaka warto zastanowić się, jaki rodzaj mebla będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Leżaki z technorattanu – komfort wypoczynku i wytrzymałość

Meble ogrodowe z technorattanu zyskują coraz większą popularność. Łączą elegancki, estetyczny wygląd przypominający naturalną plecionkę z wysoką wytrzymałością. Choć ich ceny są wyższe w porównaniu do drewnianych lub plastikowych mebli ogrodowych, to trwałość sprawia, że Polacy chętnie je wybierają.

Leżaki z technorattanu, które dostępne są między innymi na https://di-volio.com/pl/lezaki-ogrodowe charakteryzują się lekkością, co ułatwia ich przenoszenie. Są odporne na wilgoć oraz wodę, dzięki czemu sprawdzają się zarówno na tarasie, jak i nad basenem. Mogą być przechowywane na zewnątrz nawet w skrajnych temperaturach – nie blakną pod wpływem słońca ani nie pękają na mrozie.

Technorattan jest również łatwy w czyszczeniu; leżak można przemyć szmatką z delikatnym detergentem lub spłukać wodą z węża ogrodowego. Nie wymagają impregnacji, co jest dodatkowym atutem w porównaniu do wersji drewnianych, które potrzebują regularnej konserwacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając leżak z technorattanu?

Każdy leżak powinien być wyposażony w regulację oparcia, aby umożliwiać zachowanie zarówno pozycji leżącej, jak i półleżącej, co jest szczególnie ważne dla miłośników czytania na świeżym powietrzu. Regulacja oparcia to podstawa wygodnego użytkowania. Składane leżaki ogrodowe są łatwiejsze w przechowywaniu, ale często mają mniejsze maksymalne obciążenie niż te przypominające skrzynię, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

W sklepach dostępne są leżaki technorattanowe z zestawem poduszek i materaca. Decydując się na taką opcję, warto sprawdzić, jak materac jest zakładany, czy nie będzie się zsuwać oraz, czy posiada zdejmowany pokrowiec, który można wyprać.

Jakie są rodzaje leżaków z technorattanu?

Leżaki ogrodowe z technorattanu można podzielić na kilka grup: pojedyncze, podwójne oraz podwójne z parasolem. Pojedyncze leżaki mogą być składane lub skrzyniowe, z których te drugie przypominają łóżko. Podwójne leżaki zwykle mają zagłówki podnoszone po przeciwnych stronach, umożliwiając osobom korzystającym z nich prowadzenie swobodnych rozmów.

Największą konstrukcją jest leżak ogrodowy z baldachimem, zapewniający cień. Taki mebel, choć bardzo wygodny, zajmuje sporo miejsca i jest ciężki, bardziej przypominając klasyczne łóżko niż leżankę. Jest to opcja odpowiednia dla osób dysponujących dużym ogrodem.