Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu mł. insp. Sławomira Zagrobelnego wpłynęły podziękowania dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Komisariatu Policji III w Sosnowcu. Autor wiadomości opisał pomoc mundurowych w przetransportowaniu do miejsca zamieszkania osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Jak zawsze wdzięczność osób, którym pomagamy, jest dla nas najlepszą nagrodą.

Na skrzynkę e-mailową Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęły podziękowania od mieszkańca Sosnowca, który dziękuje mundurowym za udzielenie mu pomocy. Na skutek  zdarzenia drogowego przy ul. Majora Henryka Dobrzańskiego - Hubala poważnym uszkodzeniom uległ wózek inwalidzki. Awaria urządzenia o napędzie elektrycznym była na tyle duża, że właściciel nie miał możliwości dotarcia do swojego miejsca zamieszkania. Mając na względzie bezpieczeństwo mężczyzny, policjanci zaoferowali swoją pomoc. Szybko, sprawnie i bezpiecznie przetransportowali wózek oraz jego właściciela we wskazane miejsce.

Następnego dnia sosnowiczanin przesłał podziękowania dla policjantów, które są najlepszą formą wdzięczności i satysfakcji z wykonanych obowiązków, motywując do dalszej służby.

  • Zdjęcie podziękowań. Treść podziękowań: podziękowanie za udzielenie pomocy w zdarzeniu na ulicy .Dobrzańskie Sosnowcu   Do: komendant <komendant@sosnowiec.ka.policja.gov.pl> UWAGA: Ten e-mail pochodzi spoza organizacji. Nie klikaj żadnych linków ani nie otwieraj załączników jeśli nie ufasz nadawcy i nie wiesz, czy zawartość jest bezpieczna   Szanowny Panie Komendancie uprzejmie proszę w moim imieniu serdecznie podziękować policjantom "drogówki" i policjantom posterunku w Klimontowie za pomoc jaką udzieli mi po wypadku dn.09.09.2023 roku około godziny 11-12 na ulicy dobrzańskiego w Sosnowcu .Pana funkcjonariusze wykazali się w wyjątkowo nietypowej sytuacji najwyższym profesjonalizmem i empatiom jestem osobą niepełnosprawną (porażenie czterokończynowe) poruszam się na wózku inwalidzkim elektrycznym, w skutek zdarzenia drogowego (nieodpowiedzialne działanie innego uczestnika mchu drogowego) wózek uległ poważnemu uszkodzeniu uniemożliwiającemu jakiekolwiek poruszanie się nim ,byłem dosłownie w pułapce. Sytuacja była wyjątkowo nietypowa wymagająca delikatnych nietypowych działań pana funkcjonariusze wyjątkowo profesjonalnie rozwiązali mój poważny problem ,dzięki nim bezpiecznie dotarłem do odległego o kilka kilometrów domu. Wózek którym się poruszałem jest pojazdem przystosowanym do ruchu drogowego oświetlenie itp. jest przy tym bardzo ciężki + moja waga „pojazd refundowany przez NFZ jest specjalnym urządzeniem bardzo drogim i delikatnym , wbrew pozorom sytuacja była naprawdę nietypowo skomplikowana a rozwiązać nietypowe problemy potrafią tylko najlepsi specjaliści i tacy właśnie są pana funkcjonariusze. Gratuluje panu tak znakomitej kadry i jeszcze raz uprzejmie proszę o podziękowanie im w moim imieniu. z wyrazami szacunku