UM Sosnowiec: Kolejne mieszkanie chronione w Sosnowcu
W środę, 14 czerwca, pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkania chronionego, które powstało przy ulicy Przejazd w Sosnowcu.
Mieszkanie chronione powstało przy ulicy Przejazd 1. To projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, który jest także odpowiedzialny za wyposażenie mieszkania oraz jego prowadzenie. Swoje miejsce znajdą tutaj osoby starsze, z niepełnosprawnościami, zagrożone bezdomnością. Mieszkanie znajduje się w zasobach Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu, który jesienią podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych.
Mieszkanie oficjalnie zostało uruchomione we wtorek, 14 czerwca. Mieszkanie jest przeznaczone dla 7 osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. To kolejne tego typu obiekty w Sosnowcu. Mamy już bowiem mieszkania chronione, treningowe, a także wspólnotowe. W części z nich mieszkają osoby starsze, z niepełnosprawnościami, ale też są i takie, gdzie znajdują się osoby z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych wyjaśnia Monika Holewa , pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.
Mieszkanie ma kilka pokoi, część wspólną ze stołem, telewizorem, kuchnią, łazienki, a także pokoje dla mieszkańców. Prawda jest taka, że dla lokatorów mieszkania te będą tymczasowe i takie jest założenie projektu. Chcemy, aby wyszli na prostą”. Cieszy mnie także, że tuż obok otwarto ogród społeczny, który został urządzony przez uczestników ww. projektu tj. seniorów, rodziny z dziećmi przy wsparciu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia dodaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Koszt przedsięwzięcia to 400 tysięcy złotych, z czego 80 procent to dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa.
Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/2023/06/aktualnosci/kolejne-mieszkanie-chronione-w-sosnowcu-2/
Ostatnie Artykuły

Rock, pop i rap w jednym miejscu. Sosnowiec szykuje festiwalowy weekend

Rów Mortimer przejdzie metamorfozę. Sosnowiec szykuje większą ochronę przed podtopieniami

Bezpłatna żeglarska przygoda rusza. Trwają zapisy dla dzieci

Sosnowiec oczami uczniów - w Bibliosferze wyrasta wystawa z osobistych kadrów

Monitoring w drogerii nagrał sprawcę - policja szuka go w Sosnowcu

Półkolonie MOSiR wracają do Sosnowca i ruszają zapisy na wakacyjne turnusy

Widzowie Teatru Zagłębia wybiorą ulubieńców sezonu i wskażą sceniczne twarze

Filmowy sen o dawnym kinie wraca na scenę Teatru Zagłębia

Teatr, dżungla i ule na dachu - rodzinna niedziela w Sosnowcu

Dzieci prowadzą dorosłych po Sosnowcu - teatralny spacer z wyobraźnią

W Teatrze Zagłębia rodzi się mroczna baśń o wstydzie i plotce

Iwona Woźniak z Teatru Zagłębia wyróżniona za pracę dla regionu

Na hulajnogach w Sosnowcu rośnie liczba problemów - policja przypomina zasady

W Sosnowcu policja stawia na debatę - padnie temat bezpieczeństwa na drogach
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sosnowcu - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu - kontakt, filie, katalog online
- Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Sosnowcu - kontakt, godziny pracy i zasady działania
- Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna Nr 1 w Sosnowcu - kontakt i dane
- Parafia św. Wojciecha w Jaworznie - kontakt, historia, poradnia rodzinna
