Czym różnią się rękawice bokserskie dla kobiet od męskich?

Sporty walki interesują coraz większą rzeszę osób. Jest tu miejsce nie tylko dla mężczyzn, ale i dla pań, które chętnie uczą się boksu, MMA czy innych sztuk walki. Zarówno panie początkujące, jak i mające już doświadczenie w sportach walki muszą być odpowiednio wyposażone, m.in. w rękawice bokserskie. Jednak czym różnią się rękawice bokserskie dla kobiet od tych przeznaczonych dla mężczyzn?

Rękawice bokserskie dla kobiet – funkcje

Zacznijmy od funkcji, jakie spełniają rękawice bokserskie dla kobiet. Podczas treningów i sparingów mają one za zadanie chronić dłonie. Minimalizują tym samym ryzyko wystąpienia kontuzji czy jakichkolwiek urazów. Stanowią także zabezpieczenie dla trenera czy sparing partnera, wspólnie z którym odbywają się ćwiczenia.

Rękawica bokserska wpływa na amortyzowanie wyprowadzanych ciosów. Chroni więc osobę ćwiczącą, a partnera, który przyjmuje ciosy i uczy poprawnej techniki np. boksowania, zabezpiecza przed urazami, które mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Rękawice bokserskie damskie – czym się różnią od męskich?

Tak naprawdę rękawice bokserskie damskie od męskich różnią się jedynie rozmiarem. Oba typy rękawic oferują tę samą konstrukcję, zastosowane materiały czy kształt. Panie mają jednak zwykle drobniejsze dłonie, dlatego potrzebują innych rozmiarów.

Rękawice bokserskie dla kobiet najczęściej występują w rozmiarach 6 oz – 10 oz. Odpowiednio dobrany rozmiar gwarantuje właściwe przyleganie rękawic do dłoni, co oznacza bezpieczny i komfortowy trening.

Na rynku można również znaleźć rękawice bokserskie damskie, które mają nieco węższe i ciaśniejsze wnętrze, aby były jak najlepiej dopasowane do kobiecej dłoni.

Rękawice sparingowe damskie – czy estetyka ma znaczenie?

Niezależnie od tego, czy wybierane są rękawice sparingowe damskie czy te, które mają posłużyć do treningu z przyrządami, najważniejszy jest wspomniany rozmiar. Co jednak z estetyką? Czy wygląd, kolorystyka, styl i design mają znaczenie?

Pod względem zabezpieczenia czy zapewnienia komfortowego treningu, design rękawic bokserskich nie ma znaczenia. Panie jednak znacznie bardziej zwracają uwagę na walory estetyczne, chętniej wybierają to, co kolorowe czy unikalne ze względu na styl. Jeśli więc ten element ma wpłynąć na większą przyjemność odczuwaną z treningu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać damskich rękawic bokserskich, które będą ciekawe wizualnie.

Rozmiar, waga i zastosowane materiały – to najważniejsze cechy, na które należy zwracać uwagę podczas wybierania rękawic bokserskich. Nie ma znaczenia, czy chodzi o te dobierane dla panów, czy dla pań. Walory wizualne niech będą dodatkiem, który kobiecie trenującej boks bądź inne sztuki walki przyniesie lepsze samopoczucie.