Praktyczne rozwiązania na okna: wybieramy żaluzje

Żaluzje są obecnie bardzo powszechnym elementem wyposażenia wnętrz. To także prawdziwie wielozadaniowy produkt. Oprócz funkcji związanej z regulowaniem nasłonecznienia stanowią również element dekoracji. Poniżej rozpisaliśmy kilka wskazówek, jak wybrać praktyczne żaluzje. Dzięki nim podjęcie decyzji zakupowej będzie dla Ciebie jeszcze prostsze. 

Plisy bezinwazyjne marki Karnix — sposób montażu

Sekretem bezinwazyjnego montażu w przypadku żaluzji plisowanych Karnix jest specjalna konstrukcja haczyków, a także umieszczonego po wewnętrznej stronie kleju. Dzięki temu istnieje możliwość mocowania bez ingerencji w strukturę ściany, ramy okiennej lub sufitu. To rozwiązanie doskonałe zwłaszcza w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie można naruszyć tych elementów. 

Dla przykładu na plisy bezinwazyjne marki Karnix często decydują się osoby, które wynajmują domy, mieszkania lub biura. Właściciele nieruchomości oraz lokali również doceniają jednak to rozwiązanie. Instalacja bezinwazyjna jest stosunkowo prosta. Co ciekawe pod względem trwałości montaż rolet bezinwazyjnych jest porównywalny z montażem inwazyjnym.

Żaluzje plisowane Karnix — kolor

Warto również wziąć pod uwagę kolor żaluzji. Przede wszystkim decydując się na konkretny wariant, weź pod uwagę rozmiar Twojego pomieszczenia. Jeżeli postawisz na jaśniejsze plisy bezinwazyjne marki Karnix, możesz mieć gwarancję, że miejsce, w których je wykorzystasz, da poczucie przestronności. Jasne kolory zasłon optycznie zwiększają bowiem przestrzeń. Z kolei, jeśli postawisz na ciemne żaluzje plisowane Karnix nadasz wnętrzu przytulnego i ciepłego charakteru. Nie można jednak mówić o zwiększonym wizualnie pokoju. Zastanów się także, jaką barwę dokładnie wybrać. Warto dobrać kolor żaluzji nie do mniejszych dodatków, takich jak na przykład narzuta lub poduszki, a do stałych elementów, które raczej rzadko wymieniasz. W takim razie Twoje żaluzje powinny pasować na przykład do podłóg, mebli lub koloru ścian. Dokonaj dobrego wyboru i ciesz się doskonałą ochroną przed nadmiernym oświetleniem. 

Żaluzje plisowane Karnix — na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście sposób montażu to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę, decydując się na żaluzje plisowane Karnix. W tym przypadku warto również zastanowić się, jaki rodzaj tkaniny będzie najlepszy. Do wyboru masz zatem:

  • perłową,
  • ekskluzywną,
  • nowoczesną,
  • dekoracyjną,
  • termoizolacyjną,
  • metalizowaną, a także 
  • w 100% zaciemniającą. 

Każdy typ tkaniny ma nieco inne właściwości. Tym sposobem zaciemniająca w stu procentach pozwoli Ci na zachowanie maksymalnej prywatności. Z kolei termoizolacja daje Ci większą ochronę przed zimnym lub ciepłym powietrzem, które znajduje się na zewnątrz. Jeżeli liczy się dla Ciebie przede wszystkim wysoki standard mieszkania, domu lub firmy, postaw na tkaninę ekskluzywną. Na szczęście w dobrych sklepach internetowych możesz nie tylko zapoznać się z opisami, ale również przekonać, jak żaluzje plisowane wyglądają na zdjęciach.