Największe trendy w modzie męskiej 2022

Moda męska bardzo szybko się zmienia. To, co jeszcze niedawno wydawało się nie do pomyślenia, dzisiaj nie budzi kontrowersji. Rok 2022 to widoczne wpływy pandemii i nowych formy pracy zdalnej i hybrydowej. Aktualnie w modzie są swobodne, luźne stylizacje, które mają przede wszystkim liczne walory praktyczne, ale ich projektanci nie tracą z oczu designu i chętnie eksperymentują kolorystyką. Efekty takiego postawienia akcentów bywają naprawdę interesujące. Jakie więc trendy obserwujemy w modzie męskiej 2022?

Kolorystyka

Modne są klasyczne kolory, tradycyjnie często wybierane przez mężczyzn, jak czerń, biel, błękit czy granat, ale również takie, które nie kojarzą się w pierwszej chwili z męskością, jak róż, fuksja czy pastele, czyli barwy mocno rozbielone. Do tego sprawdzają się różne wzory w tym motywy roślinne. Wiele barw zarezerwowanych do tej pory dla kobiet staje się popularnych także w modzie męskiej po prostu dlatego, że takie jest zapotrzebowanie. Równie szybko zwiększa się asortyment w sklepach internetowych z ubraniami męskimi, takich jak https://ombre.pl/, które trzymają rękę na modowym pulsie starając się zaspokoić potrzeby klientów.

Bardziej nieformalne obuwie

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej stawiają na wygodę. Dlatego obuwie letnie takie, jak sandały i klapki stało się powszechnie noszone nie tylko na wakacjach, ale również jako część miejskich stylizacji. Moda męska nie musi być nudna. Współczesne fasony butów mogą być eleganckie zupełnie niezależnie od praktycznego przeznaczenia ze względu na możliwości technologiczne, kreatywność projektantów i jakość materiałów. Ciekawym trendem jest także obuwie na grubej podeszwie.

Asymetryczne bluzy

Popularność dresów wzrosła znacząco wraz z pojawieniem się fenomenu home office. Nagle okazało się, że nie trzeba ubierać się na co dzień zgodnie z normami sztywnego dress code’u, a zamiast tego można postawić na bardzo wygodne, ergonomiczne ciuchy z elastycznych. To sprawiło, że projektanci zaczęli tworzyć więcej rodzajów takiej odzieży. Jednym z efektów są eleganckie, wykonane z materiałów najwyższej jakości asymetryczne bluzy, które można nosić do wszystkiego i nie będzie to wyglądało źle lub niestosownie. Moda męska staje się coraz bardziej otwarta na nowatorskie rozwiązania.

Koszula wierzchnia

Sposobem na noszenie koszuli w bardziej swobodny sposób jest zakładanie jej na przykład na t-shirt albo bezrękawnik. Pozwala to na uzyskanie luźnego wakacyjnego looku, który jednak zachowuje pewien formalny szyk. Świetnie się to wpisuje w ogólny trend szukania swobodniejszych połączeń i zestawów, które służą nie tyle autoprezentacji w sytuacjach społecznych, co mają być przede wszystkim wygodne. Wymieniony sposób noszenia koszuli nawiązuje do stylu biurowego, ale dużo mniej ingeruje w komfort osoby, która ma ją na sobie.

Oversize

Zarówno w modzie męskiej jak i kobiecej króluje oversize. To ubrania, które mają robić wrażenie zbyt dużych. Są one z jednej strony bardzo wygodne, a z drugiej mają nieco hip hopowy, streetwearowy charakter. Ta subkultura ma ogromny wpływ na to, jak kształtuje się moda męska, ponieważ jej członkowie często stają się celebrytami i zyskują wpływ na kształtowanie się gustów młodzieży. 

Koszula wierzchnia