Nowe czy używane meble medyczne? Jakie meble medyczne kupić na Śląsku?

Sposób, w jaki urządzona jest sala szpitalna, czy gabinet lekarski w dużej mierze wpływa na samopoczucie pacjenta. Dlatego istotne jest, by pomieszczenia medyczne wyglądały schludnie, czysto, a także były funkcjonalne, bezpieczne i zgodne z normami. Dużą uwagę musimy więc poświęcić na wybór mebli. Gdzie kupić meble medyczne na Śląsku? Czy meble używane, to dobry pomysł?

Jakie meble medyczne kupić na Śląsku?

Meble medyczne są to niezbędne elementy wyposażenia wszelkich placówek o charakterze medycznym. Mają więc swoje zastosowania w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich. Są one potrzebne zarówno w publicznych jak i prywatnych punktach służby zdrowia. Wyróżniamy wiele różnych grup mebli medycznych, z czego najpopularniejsze to: fotele (medyczne i zabiegowe), szafki laboratoryjne, stoły do rehabilitacji, łóżka czy wózki transportowe. Ze względu na swoje zastosowanie, meble te muszą spełniać pewne określone kryteria. Producenci mają więc niełatwe zadanie, jednak na Śląsku znajdziemy kilka firm, których sprzęty są godne polecenia.

Innow producent mebli medycznych z Katowic

Firma Innow to jeden z przodujących producentów mebli medycznych w Polsce. Działa od ponad 30 lat, a więc ma spore doświadczenie i wiedzę na temat rynku, a także potrzeb klientów. Każdy etap produkcji odbywa się w Polsce, więc dodatkowym plusem współpracy z Innow jest wsparcie rodzimej gospodarki. Ponadto firma w dużej mierze stawia na dobro i zadowolenie klienta, zatem wybierając ich meble, możemy liczyć na to, że dostosują się do nas na każdym etapie realizacji zamówienia. Meble medyczne producenta Innow podejrzysz na stronie www.innow.pl/meble-medyczne.

Meble medyczne od Formed z Żywca

Inną firmą, oferującą wyposażenie placówek medycznych, jest Formed z siedzibą w Żywcu. Producent ten działa prężnie od 2009 roku, a więc około 13 lat. Klientem docelowym są głównie szpitale i przychodnie, jednak posiadają w swojej ofercie również możliwość wyposażenia mniejszych punktów medycznych. W swoich projektach stawiają na nowoczesne rozwiązania, toteż meble ich produkcji są zarówno funkcjonalne jak i estetyczne.

EpicMED sklep z meblami medycznymi Katowice

W Katowicach znajdziemy również siedzibę firmy EpicMED, która oprócz mebli medycznych ma w swojej ofercie również sprzęt rehabilitacyjny i wszelką aparaturę medyczną. W ramach ich sklepu prowadzona jest sprzedaż wyposażenia głównie zagranicznych, ale również polskich producentów. Jako że na pierwszym miejscu stawiają satysfakcję klientów, EpicMED zapewnia również, że swoją ofertę jest w stanie dostosować również do nietypowych zamówień.

Nowe czy używane meble medyczne?

Zakup mebli medycznych, szczególnie w większej ilości, wiąże się ze sporym wydatkiem. Klienci muszą liczyć się z tym, że jest to duża inwestycja, jednak jeśli dobrze wybiorą producenta, wyposażenie tego typu posłuży im na lata. Pojawia się więc pytanie, czy w jakiś sposób można zmniejszyć koszta takich zakupów? Oprócz oczywistych kwestii, gdzie w większych zamówieniach możemy niekiedy liczyć na specjalne oferty od firm, warto rozważyć zakup mebli używanych. O ile były używane w odpowiedni sposób i należycie o nie dbano, będą w dobrym stanie i mogą spełniać swoją funkcję jeszcze przez jakiś czas. Jeśli bardzo zależy nam na obcięciu kosztów, może być to dobre rozwiązanie. Jeżeli jednak chcemy mieć gwarancję o jakości sprzętu, zapewne lepiej będzie kupić meble prosto od producenta.