Co potrzeba, by zacząć przygodę z jogą?

Jogę można ćwiczyć w praktycznie każdym wieku. Pozwala nie tylko poprawić kondycję fizyczną, ale wpływa na rozwój duchowy, relaksuje i dodaje siły do radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego. W co warto się zaopatrzyć, aby efektywnie i wygodnie ją praktykować? Podpowiadamy.

  1. Maty do jogi

W sklepach znajdziemy szeroki wybór mat do jogi. Jest to jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów, które pozwala w komfortowy sposób rozpocząć własną przygodę z ćwiczeniami. Przy wyborze konkretnego modelu maty należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Musimy tam komfortowo rozciągać własne ciało. Z drugiej strony mata nie powinna być zbyt duża, ponieważ utrudni nam to jej przechowywanie, transport oraz zmniejszy swobodę wyboru miejsca do jej rozłożenia.

Przy jej wyborze należy także zwrócić uwagę na grubość oraz materiał z jakiego jest wykonana. Te najpopularniejsze i najtańsze są zrobione z PVC. Jeśli jednak chcemy więcej komfortu to należy wybierać tylko te wykonane z kauczuku. Gdy górna warstwa maty pokrywa jest mikrofibrą to wpływa to na komfort wykonywania wszelkich ćwiczeń. Powinna charakteryzować się także dobrą przyczepnością, co wpłynie na nasze bezpieczeństwo. Warto także zwrócić uwagę na estetykę wykonania. W ofercie sklepów znajdziemy obecnie maty z wyjątkowymi nadrukami, na przykład te przypominające perskie dywany.

  1. Akcesoria do jogi

Polecane akcesoria do jogi, wspierających wykonywanie ćwiczeń warto wymienić przede wszystkim duży wałek do jogi. Jest to element właściwie obowiązkowy jeśli dopiero zaczynamy jej praktykowanie. Pozwala na stabilne utrzymywanie szyi i kręgosłupa, a także kolan w trakcie wymagających ćwiczeń. Pozwala uniknąć bólu w tych miejscach i ułatwia przyjmowanie komfortowych pozycji. Wałki do jogi wypełnione są różnymi materiałami. Najczęściej jest to łuska gryki, która jest twarda, hipoalergiczna i chłodna. Bardzo szybko można przyzwyczaić się do komfortu stosowania wałka, a przy tym nie wymaga on specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pasek do jogi polecany jest dla osób, które chcą wykonywać jogę w sposób dużo bardziej efektywny, z nastawieniem na wzmocnienie nóg i mięśni brzucha. Jest on wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów, które zwiększają jego odporność na uszkodzenia i sprawiają, że zachowuje swoje naturalne właściwości niezależnie od przeciążeń. Większość z nich wyposażona jest w specjalne regulatory, które umożliwiają dopasowanie jego długości do wzrostu osoby ćwiczącej. W ofertach sklepów znajdziemy różnobarwne paski, które doskonale wkomponują się w barwę maty.