Jakie produkty do jogi wybrać na początek?

W pędzie codziennego życia coraz trudniej znaleźć chwilę dla siebie i odpocząć od codziennych obowiązków. Wielu z nas wciąż poszukuje skutecznego sposobu na zredukowanie stresu i poprawę kondycji fizycznej. Świetnym rozwiązaniem okazuje się joga, która działa z korzyścią zarówno dla ciała, jak i umysłu. Zaczynając przygodę z jogą warto się jednak do tego odpowiednio przygotować. Pomogą nam w tym podstawowe produkty do jogi. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Akcesoria do jogi dla początkujących - mata do jogi

Jednym z gadżetów, w który powinien zaopatrzyć się każdy początkujący jogin jest dedykowana mata. Dzięki niej każdy trening będzie nie tylko bardziej efektywny, ale także przyjemniejszy. Jogę najczęściej praktykuje się na boso. Mata zapewnia więc izolację od twardego, często zimnego podłoża, które może przyprawiać o dyskomfort podczas ćwiczeń. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że dzięki niej można zniwelować problem ślizgania się po posadzce. Warto zwrócić uwagę na maty kauczukowe, które wyróżniają się nieprzeciętnymi właściwościami antypoślizgowymi. Dzięki nim można zachować pełną stabilizację podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych pozycji.

Gadżety do jogi dla początkujących - kostki do jogi

Akcesoria do jogi to nie tylko wygodne i praktyczne maty, ale również dedykowane kostki, dzięki którym treningi stają się jeszcze bardziej wydajne. Podstawowym zadaniem tych niewielkich prostopadłościennych brył z drewna, pianki czy korka w wielu asanach mają stanowić przedłużenie kończyn ćwiczącego lub element podparcia ciała. Kostka do jogi to niezawodny sposób na poprawę techniki, ale nie tylko. Okazuje się również bardzo pomocna dla osób, które odczuwają przeciążenia mięśni i stawów. Powinna ona stać się niezbędnym elementem wyposażenia zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych joginów.

Produkty do jogi na początek - Palo Santo

Joga to trening nie tylko dla ciała, jak i duszy, dlatego też podczas treningu warto zadbać o odpowiednią atmosferę. Nie może ona obyć się bez niezwykle aromatycznego Palo Santo, czyli Świętego Drzewa, które jest jednym z najintensywniej pachnących drzew na świecie. Można w nim wyczuć intensywne nuty sosny, mięty i cytryny, które koją zmysły i pozwalają w pełni skupić się na jodze. Znane jest ze swoich cennych właściwości - m.in. usuwa negatywną energię, neutralizuje napięcia w ciele, uspokaja emocje i harmonizuje umysł. Przynosi wyraźną ulgę zwłaszcza osobom, które borykają się z przewlekłym stresem.