Dołącz do grupy Para Karate

Niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z uprawiania sportu, wręcz przeciwnie. Sport może pomagać w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Tak jest w przypadku karate.

Takie zajęcia odbywają się także w Sosnowcu, a konkretnie w Zespole Szkół Specjalnych nr 4. - Prowadzenie zajęć z osobami o różnych dysfunkcjach to duże wyzwanie. Ta praca uczy nas pokory, ale pomimo trudów każde spotkanie daje ogromną satysfakcję. Wszystko zaczęło się, gdy prawie osiem lat temu wróciłem z MŚ we Włoszech. Wówczas postanowiłem technikami karate rehabilitować takie osoby w naszym regionie. Już na starcie otrzymaliśmy wsparcie Iwony Durek, dyrektor ZSS nr 4 w Sosnowcu, która poza wsparciem merytorycznym pozwoliła korzystać z zasobów szkoły. Następnie wsparła nas także Violetta Trzcina, dyrektor SOSW w Dąbrowie Górniczej – podkreśla Tomasz Byjos, znakomity karateka, a także trener i wychowawca.

- Nasza grupa Para Karate może pochwalić się naprawdę wartościowymi wynikami - Wygraliśmy m.in.: wszystkie kategorie podczas Mistrzostw Polski w roku 2016 (jak dotąd jedyne gdzie było Para Karate),wygraliśmy dwa razy klubowy Puchar Europy, zdobyliśmy pięć medali podczas Pucharu Europy WUKF 2021 (pierwsze historyczne medale dla Polski), sięgnęliśmy po dwa medale i zajęliśmy trzy miejsca punktowane w zawodach Para Karate WKF w Lidze Światowej Karate Olimpijskiego 2021 (pierwsze historyczne medale dla Polski) – podkreśla Byjos, który zajmuje się osobami z niepełnosprawnościami społecznie.

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do grupy zapraszamy. Zajęcia są bezpłatne.