Zwrot podatku z zagranicy. Wypełnij formalności i otrzymaj dodatkowe pieniądze

Pracujący legalnie Polacy za granicą, mogą starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. W niektórych przypadkach te kwoty sięgają kilku tysięcy złotych.  W Holandii i Austrii rozliczenie podatku jest obowiązkowe w określonych sytuacjach. Jeśli pracowałeś/aś w tych dwóch krajach, przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Holenderski podatek PIT - najważniejsze informacje

W Holandii obowiązkiem rozliczeń z urzędem skarbowym objęte są osoby, które mają umowę ze swoim pracodawcą lub pośrednikiem i pracują legalnie na terenie tego kraju. Nadpłatę podatkową otrzymają ci, którzy wysłali do Belastingdienst poprawnie wypełnione formalności i zrobiły to w określonym terminie.

Zeznanie podatkowe w Holandii należy dostarczyć maksymalnie do 1 lipca. W innym wypadku urząd skarbowy może nałożyć na podatnika karę finansową za spóźnienie. Do poprawnego rozliczenia PIT-a, istotne będzie posiadanie holenderskiej karty podatkowej oraz oświadczenia o okresie pracy.

Więcej szczegółów znajdziesz na https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/

Zwrot podatku z Austrii z biurem podatkowym

System podatkowy w Austrii jest nieco inaczej skonstruowany. W tym państwie obowiązek składania zeznania podatkowego mają ci, co są tam zameldowani, mają dochód przekraczający 12 tys. euro, mają status rezydenta, a także mieli więcej niż jednego pracodawcę. Natomiast należy pamiętać o tym, że o zwrot podatku starać się mogą osoby, które przepracowały w Austrii dłużej niż 6 miesięcy.

Cała procedura trwa od 2 do 6 miesięcy. W tym czasie austriacki urząd skarbowy prześle środki na konto bankowe. Kwota zwrotu podatku będzie wyższa, jeśli w dokumentach podatnik zawarł ulgi podatkowe. Dotyczą one zwrotów kosztów dojazdu do pracy, podróży między Polską a Austrią, jednorazowym dodatkiem na dziecko lub innych dodatkowych kosztów. 

Doradcy podatkowi z holandia.org mogą w naszym imieniu wypełnić wniosek i dostarczyć do urzędu skarbowego.