Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Znajdź zadaszenie tarasu dopasowane do potrzeb i gustu!

W okresie lata warto wolny czas spędzać bliżej natury oraz zieleni – umożliwi to taras przy domu oraz dopasowane do konkretnych potrzeb zadaszenie tarasu. Pergole wypierają dzisiaj parasole ogrodowe – ich konstrukcje idealnie wyznaczają przestrzeń wypoczynkową, wpisują się w nowoczesne aranżacje i skutecznie chronią przed silnym słońcem. To jednak nie jedyne zalety nowoczesnego zadaszenia tarasu!

Zadaszenie tarasu zamiast klasycznego parasola

Jeszcze do niedawna na tarasach, jak i w ogrodach, królowały parasole ogrodowe. Obecnie, chcąc odpocząć blisko natury, szuka się bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Pergola tarasowa jest idealnym rozwiązaniem: połączeniem świetnych parametrów technicznych i doskonałego wyglądu. Zadaszenie tarasu, w przeciwieństwie do parasola, pozwala na zacienienie całej strefy wypoczynkowej. Nie ma tu również uciążliwej konieczności stałego zmieniania kąta padania cienia i regulacji. Zadaszenie tarasu w formie pergoli pozwoli cieszyć się ciepłym latem w ogrodzie i odpoczywać w cieniu przestrzeni dopasowanej do konkretnych potrzeb.

Zadaszenie tarasu zabezpieczone przed słońcem i wilgocią

Jedną z największych zalet pergol tarasowych jest ich wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Jest to zasługą zastosowania innowacyjnych materiałów i tworzyw. W przypadku zadaszenia tarasowego wykorzystywane są elementy aluminiowe malowane proszkowo. Są one odporne zarówno na działanie wilgoci, jak i na pojawianie się ognisk korozji. Elementy aluminiowe na długi czas zachowują oryginalny kolor, nie płowieją pod wpływem promieniowania UV. Nawet po wielu latach użytkowania zadaszenie tarasu wygląda doskonale! Atutem jest tu również przemyślana konstrukcja: dzięki zintegrowanej rynnie dachowej woda deszczowa spływa poza obręb pergoli.

Odpoczynek w cieniu i przyjemnym chłodzie pergoli

Zadaszenie tarasu w formie pergoli zmieni taras i sprawi, że miejsce to nabierze wyjątkowej oprawy. Szukając idealnego zadaszenia, warto zwrócić uwagę na model Maranza, oferowany przez firmę Garden Space. Pergola Maranza to produkt, który wyróżni taras i sprawi, że odpoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy. Zadaszenie tarasu Maranza jest konstrukcją, która świetnie wpisze się w nowoczesne aranżacje przestrzeni i pozwoli na podniesienie jej estetyki. To zadaszenie tarasu może być uzupełniona poprzez praktyczne dodatki: ściankę boczną czy roletę frontową. Dzięki tym akcesoriom pergola da znacznie więcej prywatności i pozwoli odpoczywać w cieniu w najbardziej upalne dni.

Zadaszenie tarasu jako dopełnienie konkretnych aranżacji

Ponadczasowa forma konstrukcji zadaszenia tarasu sprawia, że pergola świetnie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jasne pergole bez obaw wykorzystać można na tarasach inspirowanych stylem prowansalskim czy rustykalnym. Czarne i grafitowe konstrukcje ozdobią i dopełnią tarasy nowoczesne i skandynawskie.