„Socjofobie Popmorpha

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza we wtorek 19 października o godz. 18.00 do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na wernisaż wystawy prac Sebastiana „Stecyka” Stecia - „Socjofobie Popmorpha". Wstęp wolny.

Przygotowana ekspozycja to zbiór grafik powstałych w różnych okresach życia artysty, który do tej pory kojarzony był głównie z działalnością muzyczną, jednak prace graficzne tworzył już od wielu lat. Wystawa zaprezentowana w Zagłębiowskiej Mediatece będzie swego rodzaju graficznym debiutem Sebastiana Stecia.

Prezentowane prace są utrzymane w klimatach popartowych z elementami xenomorhingu. Sam autor nie chce narzucać widzowi swojej interpretacji, zostawia wolne pole do analizy swoich prac.

Sebastian „Stecyk” Steć (ur. 28 stycznia 1974 r. w Sosnowcu) - muzyk, perkusista, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska, współtwórca takich zespołów jak Dirty Flower, Skankan, Horrorshow, czy Ziggie Piggie. Grał z Robertem Brylewskim, Izraelem, Kryzysem, Konopians oraz z niezliczoną grupą muzyków i wokalistów. Człowiek doskonale znany w środowisku muzycznym - nie tylko w Sosnowcu. Eksploatuje z dużymi sukcesami różne gatunki muzyczne – wraz z Mikołajem Tabako działał w elektronicznym projekcie STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim). Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip "Może tak". Doczekał się też dokumentu o sobie w TVP. Redaktor autorskiej audycji radiowej "Stecyk na fali" w radiu Zagłębie FM. W 2016 r. zagrał rolę skina-karciarza w filmie "As". W 2018 r. wraz z Andrzejem Mikulskim powołał projekt Dr Micoolstein & Prof. STC nagrywając ciekawy, eksperymentalny singiel jazzowo-elektroniczny zatytułowany "Open Lab". W 2020 r. zajął drugie miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku w kategorii "Kultura". Obecnie, oprócz sfery muzycznej, z powodzeniem zajmuje się również tworzeniem klipów filmowych.

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 19 października - 19 listopada 2021 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

UWAGA: Formuła imprezy, dopuszczalna liczba uczestników i zasady udziału mogą ulec zmianom, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Po aktualne informacje na temat wydarzeń zapraszamy na stronę internetową www.biblioteka.sosnowiec.pl