Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

„Tacjanna Wysocka - czarny łabędź”

14 października o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na wykład dr Magdaleny Boczkowskiej zatytułowany „Tacjanna Wysocka - czarny łabędź”, poświęcony jednej z najsłynniejszych i najbardziej utalentowanych polskich primabalerin. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Tacjanna Wysocka była wybitną tancerką, choreografką, kierowniczką baletu, pedagożką, uczennicą słynnej Anny Sokołowej. Wraz z mężem Stanisławem założyła w Warszawie szkołę baletową, współpracowała tam także z kultowym dziś kabaretem Qui Pro Quo. W 1946 roku los rzucił ją do Sosnowca, gdzie w siedzibie Pałacu Dietla otwarła własną szkołę. Była prekursorką nowoczesności w polskim tańcu, jej idee – opisane w kilku książkach – dały podwaliny jednemu z nurtów współczesnego baletu, teatrowi tańca.

 

Wejściówki do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie po 2 wejściówki na imprezę. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

 

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

 

UWAGA: Formuła imprez, dopuszczalna liczba uczestników i zasady udziału mogą ulec zmianom, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Po aktualne informacje na temat wydarzeń zapraszamy na stronę internetową www.biblioteka.sosnowiec.pl

 

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Biblioteka Śląska, ZSO nr 5 w Sosnowcu, Centrum Informacji Miejskiej.