Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Doradca finansowy - mało popularny, a bardzo potrzebny zawód

W dzisiejszych czasach, gdy konsumpcjonizm zmusza nas do ciągłego nabywania różnego rodzaju dóbr coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu czy zainwestowanie w różnego typu akcje na giełdzie. Wprost proporcjonalnie do wzrostu liczby kredytobiorców oraz ludzi, którzy inwestują w różne dobra rośnie także liczba osób zajmujących się stosunkowo mało popularną  dziedziną, jaką jest doradztwo kredytowe. 

Optymalny Kredyt

Na czym polega doradztwo finansowe?

Doradztwo finansowe jest jedną z gałęzi  branży usługowej. Najważniejszym zadaniem dla osób pracujących w tej branży jest przekazanie merytorycznej wiedzy swoim klientom w zakresie ochrony swojego majątku. Priorytetem w pracy doradcy finansowego jest bezpieczeństwo finansowe klienta - jego analizy dokonuje się za pomocą weryfikowania jego potrzeb. Sprawia to, że jeśli zaufamy doradcom finansowym, to pomimo dużych kosztów ich zatrudnienia powinniśmy spać spokojnie nie martwiąc się o stan naszych pieniędzy. Analizując rynek doradztwa finansowego można znaleźć wiele różnych jego typów. Oprócz doradztwa finansowego istnieje również wiele jego pomniejszych dziedzin związanych z doradztwem podatkowym, inwestycyjnym, kredytowym itd. . Bardzo wiele osób korzysta z usług osób doradzających w zaciąganiu kredytów hipotecznych, ale również i inwestycyjnych. Doradcy finansowi  pełnią funkcję niejako przewodników swoich klientów w skomplikowanym świecie finansów.

Czy opłaca się korzystać z pomocy doradcy finansowego?

Większość społeczeństwa nie zna się na sprawach finansowych. Można to zauważyć chociażby kiedy na wielorakich portalach internetowych dostrzegamy setki zapytań o sprawy podatkowe, inwestycyjne czy najbardziej nas interesujące - finansowe i związane z bezpieczeństwem naszego majątku. Jeżeli nie czujemy  się pewnie i uważamy, że nasza wiedza w zakresie bezpieczeństwa finansowego jest bardzo ograniczona to nieodzownym wręcz będzie skorzystanie z usług doradcy finansowego. Doradca finansowy może pomóc nam w takich kwestiach jak:

  • rozpoznanie naszych potrzeb finansowych
  • rozpoznanie jakiego rodzaju kredytu potrzebujemy np. hipotecznego itd
  • wsparcie klientów, którzy chcą dokonać jakiejś inwestycji (ocenienie szans powodzenia inwestycji itd.)

Należy sprawdzić dokładnie rynek doradztwa finansowego

Ważną kwestią jest również to, czy korzystanie z usług doradcy finansowego się opłaca? Teoretycznie nie płacimy pensji bezpośrednio doradcy finansowemu, to instytucja, której produkt nam on sprzedał płaci mu liczne prowizje np. broker, makler lub bank. Wiele firm takich jak Expander czy Notus nie naliczy nam opłaty za spotkanie z doradcą finansowym. Jednak należy uważać i wczytywać się w różnego rodzaju "haczyki", które mogą całkowicie zmienić postać rzeczy. Należy zrobić dokładny research i poszukać ofert najlepszych doradców finansowych. Warto pamiętać, że na rynku możemy spotkać się z wieloma doradcami finansowymi, którzy nie będą mieć odpowiednich kompetencji finansowych, a my na tym stracimy. Jednak większość doradców zna się na rzeczy i pomoże nam uniknąć porażek np. przy inwestycjach na giełdzie, gdzie bez pomocy doradcy finansowego możemy stracić bardzo duże pieniądze.