Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Masz pomysł na biznes, ale blokuje Cię zadłużenie? Sprawdź jak wyjść z długów i osiągnąć sukces!

Pomysłowość nie zawsze idzie w parze z dużą ilością pieniędzy i sukcesem. Początki bywają ciężkie, dlatego osoby pragnące stworzyć własny biznes, często popadają w długi. Taka sytuacja nie jest jednak bez wyjścia. Podpowiadamy, w jaki sposób pozbyć się zadłużenia i realizować swoje biznesowe plany.

Spirala zadłużenia, czyli częsty problem ludzi biznesu

Masz świetny pomysł na biznes i wierzysz, że na pewno musi się udać. Aby urzeczywistnić swój zamysł, zaciągasz pożyczkę. Jesteś pewny sukcesu, który pozwoli Ci zarobić i szybko spłacić zadłużenie. Niestety rzeczywistość weryfikuje Twoje plany, przez co pozostajesz bez zarobku i ze stale rosnącymi długami. To niestety bardzo częsty scenariusz ludzi, którzy pragną otworzyć własną działalność.

Sklep sprzedający personalizowane koszulki, rękodzieło, chemię czy tekstylia – to tylko niektóre z pomysłów na biznes, które często upadają na skutek utraty płynności finansowej właściciela. Wówczas zaciągnięty na poczet nowej działalności kredyt, zaczyna dobijać przedsiębiorcę. A ten coraz bardziej wpada w spiralę zadłużenia. Istnieją na szczęście skuteczne metody na rozkręcenie działalności i pozbycie się długów!

Innym się udaje, a Ty ponosisz kolejne porażki? Crowdfounding może być rozwiązaniem!

Crowdfounding, czyli finansowanie społecznościowe, to jedna z bardzo skutecznych i szybkich metod finansowania przedsięwzięć. Korzysta z niej coraz więcej osób, które mają wyjątkowy pomysł na biznes, lecz brakuje im odpowiednio dużych pieniędzy na jego zrealizowanie.

Crowdfounding jest dziś bardzo powszechny, choćby za sprawą takich portali jak Kickstarter czy Polakpotrafi. Ten sposób finansowania pomysłów jest bardzo efektywny, co wyraźnie pokazują sukcesy Oculusa czy FidgetCube. Poprzez crowdfounding osiągnęły one gigantyczne sumy pieniędzy!

Jeżeli więc masz dobry pomysł a przeszkodą w jego rozpoczęciu jest brak odpowiednich funduszy, to finansowanie społecznościowe może być najlepszym rozwiązaniem. W optymistycznych przypadkach kwota uzbierana przez społeczność może być bardzo duża. Wystarczy ona nie tylko na pokrycie kosztów rozwinięcia biznesowego pomysłu (czy zrealizowania projektu), ale i na uregulowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Dlaczego warto spłacać swoje długi już na początku biznesowej drogi?

Nikt nie chce robić interesów z osobami o złej historii kredytowej. Jest to bardzo ryzykowne i już na początku kładzie się cieniem na przyszłej współpracy. Dlatego regularne spłacanie zobowiązań to klucz do sukcesu w biznesie. Finansowanie społecznościowe daje Ci w tym przypadku wiele możliwości. Dlaczego? Jeśli zaciągnąłeś kredyt na biznes, który nie wypalił, ale Twój obecny pomysł znajduje uznanie internautów, to jest to doskonały sposób na wyjście na prostą.

Ponadto, jeżeli Twój dług trafił do firmy windykacyjnej KRUK, ale spłacasz go regularnie, to dzięki programowi „Marzenia z gwarancją spełnienia”, masz szansę na nagrody za terminową spłatę zadłużenia. Są to m. in.: sprzęt RTV i AGD, zabawki dla dzieci, narzędzia, rowery, a nawet skuter. Prawda, że warto spłacać długi?

Pamiętaj, że systematyczne spłacanie długów jest kluczem do życia bez problemów ekonomicznych. Dla początkujących przedsiębiorców szczególnie ważne jest, aby ich historia kredytowa była pozytywna. Dlatego warto spłacać swoje zobowiązania na czas i budować swoją wiarygodność.