Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Nowe mieszkania w Sosnowcu – na które inwestycje zwrócić uwagę?

Nie wyobrażasz sobie życia poza regionem Śląska i Zagłębia, przy czym katowicka oferta mieszkaniowa nie jest na Twoją kieszeń? Podpowiadamy – jest komfortowe wyjście z tej sytuacji! Wystarczy, że wybierzesz nowe mieszkanie w Sosnowcu. W ostatnim okresie to miasto bardzo zyskało na popularności, także wśród inwestorów.

Sosnowiec jest trzecim – po Katowicach i Częstochowie – punktem na mapie województwa śląskiego pod względem liczby mieszkańców. Kiedyś związany głównie z przemysłem ciężkim, dziś przechodzi gruntowną metamorfozę. Włodarze miasta stawiają głównie na rewitalizację terenów zielonych oraz powiększenie sektora usług i handlu. Bogata oferta sportowo-rekreacyjna przyciąga także kolejnych, zwłaszcza młodych nabywców mieszkań. Obiekty sportowe, stok narciarski Środula, wiele tras rowerowych, aż 13 parków – wszystko to robi wrażenie na każdym fanie aktywności fizycznej.

Mieszkańcy Sosnowca mogą korzystać z rozwiniętej sieci transportu publicznego po wszystkich dzielnicach, jak również w łatwy i szybki sposób dojechać do stolicy Aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Miasto zyskało określenie jako „satelickie”, bo wiele osób mieszka w Sosnowcu, a pracuje w pobliskich Katowicach.

Mieszkania w Sosnowcu – najwięcej w regonie

Ubiegły rok, choć był pełen niepewności gospodarczych, przyniósł zaskakujący wynik w zakresie budownictwa mieszkaniowego w omawianym województwie. Najwięcej nowych mieszkań na sprzedaż lub wynajem, których budowę rozpoczęto w 2020 r., powstało właśnie w Sosnowcu[1]. Było ich ponad tysiąc. Tym samym, tereny tego miasta stały się popularniejsze niż katowicka czy gliwicka lokalizacja.

Dynamiczne i pozytywne zmiany dostrzegli także deweloperzy mieszkaniowi, którzy wprowadzają coraz więcej mieszkań na sprzedaż. Sosnowiec ma zróżnicowaną ofertę pozwalającą na wybranie dokładnie tego, na czym zależy młodemu małżeństwu czy dwudziestoparolatkowi kupującemu swoje pierwsze własne „gniazdko”. Preferencji mieszkaniowych jest wiele. Jednym zależy na nowoczesnych udogodnieniach, dobrej lokalizacji w sąsiedztwie sklepów. Natomiast inni nie wyobrażają sobie mieszkania bez widoku na zieleń i alejki spacerowe. Ale czy są inwestycje, które zaspokoją wszystkie wymagania?

Nowe mieszkania w Sosnowcu – gdzie szukać?

Deweloperzy, chcąc spełnić różne oczekiwania zainteresowanych zakupem nowego lokalu mieszkaniowego, pozyskują grunty o atrakcyjnej lokalizacji. Jedną z nich jest okolica ulicy Klimontowskiej, gdzie dojazd do centrum zajmuje tylko 5 min. Ponadto, bliskie sąsiedztwo parków Sieleckiego i Środula będą miłą zachętą do częstych spacerów i podziwiania zmieniającej się przyrody.

– Obecnie obserwujemy wzrost zainteresowania klientów z całego województwa zakupem mieszkania. Sosnowiec to miasto, które bardzo zyskuje na popularności wśród poszukujących nowego miejsca do życia. Oczywiście, piękny widok na panoramę miasta z balkonu, czy możliwość relaksu we własnym ogródku ulokowanym na parterze budynku – to atuty naszej inwestycji, cieszące się uznaniem. System smart home w inwestycji Murapol Apartamenty na Wzgórzu powstał z myślą o klientach ceniących bezpieczeństwo, komfort i oszczędność – wyjaśnia Wioleta Rok-Raba, kierownik działu sprzedaży Grupy Murapol w Sosnowcu.

Szacuje się, że sprzedaż mieszkań w Sosnowcu w tym roku będzie na jeszcze wyższym poziomie. Komfortowe ulokowanie inwestycji, bliskość terenów rekreacyjnych, szybki dojazd do pracy w Katowicach, dostępność miejsc parkingowych, rozsądne ceny mieszkań wskazują, że Sosnowiec zyska kolejnych mieszkańców.

[1] https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,26656725,w-sosnowcu-nie-budowano-tak-duzo-od-czasow-edwarda-gierka-pierwsi.html