Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Ile kosztuje miesięcznie polisa dla seniorów?

Niezależnie od tego, ile masz lat, zakup ubezpieczenia na życie to zawsze dobry pomysł. Jednak polisa dla seniora różni się od oferty dla osoby pracującej m.in. zakresem ochrony, sumą ubezpieczenia oraz wysokością składki. Cena za ubezpieczenie na życie dla osoby 60+ jest także kilkakrotnie wyższa niż dla trzydziestokilkulatka. Dowiedz się, ile zapłacisz za ochronę, będąc w wieku emerytalnym.

Ubezpieczenie osoby, która jest narażona na zachorowanie, hospitalizację lub śmierć to duże ryzyko. Aby nie narazić się na straty finansowe, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują seniorom polisy o zawężonym zakresie oraz niższym sumach gwarantowanych. Wraz z wiekiem ubezpieczonego wzrasta także wysokość składki.

Polisa dla seniorów – co to jest?

Polisa na życie dla osób w podeszłym wieku chroni zazwyczaj tylko na wypadek ich śmierci. Po zgonie ubezpieczonego jego rodzina otrzymuje świadczenie w wysokości ustalonej w OWU na pokrycie kosztów pogrzebu lub uiszczenie długów. Umowę ubezpieczenia można podpisać najpóźniej w dniu 85. urodzin, jednak należy pamiętać, że polisa dla osób 80+ zazwyczaj obejmuje wyłącznie śmierć klienta.

Dobre ubezpieczenie na życie dla seniora zapewni bliskim poczucie bezpieczeństwa po Twojej śmierci. To także wspaniały sposób na to, żeby wesprzeć ich przyszłość, kiedy Ciebie zabraknie.

Co wpływa na wysokość składki za polisę dla seniora?

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych otwiera się na potrzeby seniorów. Kiedy wybierasz polisę, sprawdź przede wszystkim ogólne warunki ubezpieczenia, aby mieć pewność, że wybrana oferta da odpowiednie wsparcie po nieszczęśliwym zdarzeniu. Dla osób w wieku emerytalnym najważniejszym kryterium wyboru ubezpieczenia jest jego cena. Jednak za godne ubezpieczenie na życie dla seniora należy zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wysokość składki zależy od:

  • wieku przystępującego do ubezpieczenia,
  • czasu trwania ochrony,
  • sumy gwarantowanej,
  • ilości ubezpieczonych osób,
  • zakresu ubezpieczenia.

Jak podkreśla agent z porównywarki ubezpieczeniowej: Wycena polisy jest wykonywana indywidualnie na podstawie informacji podanych przez klienta. Pod uwagę bierze się przede wszystkim sytuację zdrowotną klienta, w tym obecne choroby przewlekłe. Towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie możliwość podwyższenia składki ze względu na większe ryzyko objęcia ubezpieczeniem osoby z trudną sytuacją zdrowotną oraz odmowy wypłacenia świadczenia, jeżeli śmierć nastąpiła w inny sposób niż wynika to z zakresu polisy.

Jak obliczyć cenę za ubezpieczenie na życie dla seniora?

Aby poznać dokładną cenę za polisę na życie, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń online, np. https://www.rankingubezpieczennazycie.pl. Na stronie jest dostępny ranking ofert od kilkunastu ubezpieczycieli. Przeczytaj szczegóły propozycji oraz warunki polisy i wybierz to towarzystwo, które najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. Następnie przejdź do kalkulatora i uzupełnij formularz informacjami na temat swojego wieku, sposobu zatrudnienia oraz osiąganych dochodów. System wygeneruje listę propozycji dopasowanych do Twojej sytuacji. Pozostanie Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Zadbaj, żeby Twoi bliscy mogli mieć lepszą przyszłość, nawet jeśli Ciebie zabraknie. Sprawdź już dziś polisę dla seniora i wybierz ofertę dla siebie.