Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Najlepsze fora internetowe do nauki angielskiego

Ucząc się języka angielskiego online, musimy korzystać z różnych pomocy naukowych, a także z różnych stron oraz aplikacji. Nauka języka na forach internetowych może być dobrym pomysłem, jednakże warto zauważyć, że dobre fora do nauki języka wymagają znajomości angielskiego. Nie muszą to być umiejętności w stopniu biegłym, ale musimy znać podstawy, aby pozyskać dodatkową wiedzę. Poniżej lista kilku dobrych stron oraz forów, na których znajdziemy pomoc w nauce języka przez internet.

Dlaczego fora internetowe?

Odpowiedź jest dość prosta. Forum internetowe jest miejscem skupiającym wielu pasjonatów i ekspertów. Często są to osoby, które od lat zajmują się danym zagadnieniem i są autorytetami w swojej dziedzinie. Dodatkowo wiele anglojęzycznych forów, które nie traktują o języku angielskim, może pomóc nam nauce tego języka, a dokładniej słownictwa, które nas interesuje, bo związane jest ono z naszym hobby czy też pracą. Gracze konsolowi nie zawiodą się, wchodząc na stronę TrueAchievements, gdzie mogą porozmawiać z innymi pasjonatami, łowcami osiągnięć. Tam też dowiedzą się na przykład, jak pokonać kolejną przeszkodę w grze. Wiele zagranicznych portali i forów jako pierwsze podaje najciekawsze informacje z branży, której dotyczą.

Fora i strony do nauki angielskiego, które warto odwiedzać

Poniżej znajduje się krótka lista wybranych i polecanych stron, gdzie możemy poczytać o języku angielskim, porozmawiać z innymi osobami, czy też zadać pytanie ekspertom.

Zobaczmy, gdzie możemy porozmawiać po angielsku z innymi:

Dave's ESL Cafe – to forum znane na całym świecie. Tematy dyskusji obejmują komputery, hobby i przygotowanie do egzaminów z języka angielskiego.

Linguaholic – to wiele stron i podstron na forum, gdzie znajdziemy tematyczne pytania i odpowiedzi dotyczące języka angielskiego. Warto.

WordReference Forums – to kolejne bardzo popularne forum obsługiwane w wielu językach. Warto zacząć od forum tylko w języku angielskim, na którym ludzie mogą ćwiczyć pisanie po angielsku. 

English Forward – to jedno z tych forów, gdzie nie będziemy musieli długo czekać na odpowiedzi. Każde pytanie uzyskuje komentarz średnio w ciągu trzydziestu siedmiu minut od jego zadania. Witryna ma również świetną sekcję bezpłatnych testów z lekcjami online przygotowanymi przez profesjonalistów.

English Baby – forum idealne dla początkujących. To bardzo przyjazne środowisko do nauki, szczególnie jeśli jesteśmy nowi na forach w języku angielskim.

EnglishSX – to świetne forum dla osób, które potrzebują zrobić zadanie z angielskiego, ale nie brakuje im wiedzy lub nie są pewni swoich umiejętności. Tutaj mogą uzyskać pomoc i podpowiedzi.

Jak widać, jest kilka sprawdzonych stron forów, gdzie możemy się uczuć języka angielskiego, nie jest to jednak jedyna forma nauki online. Jeśli nie jesteś przekonany do nauki poprzez fora, warto spróbować nauki z lektorem, możesz o tym przeczytać w artykule poświęconym opiniom na temat Tutlo, - polskiego narzędzie, które pomoże szybko nauczyć się angielskiego. Powodzenia.