Hulajnogi nie po raz pierwszy na dobre zyskały miejsce w krajobrazie miejskich chodników i ścieżek rowerowych. Niegdyś popularne, zapomniane, stały się ekologiczną alternatywą dla transportu motorowego. Poznaj ich funkcjonalność, dzięki którym staną się Twoim, wygodnym w użyciu gadżetem, sprawdzającym się na co dzień oraz podczas rekreacji. Hulajnogi dla dzieci, dorosłych, elektryczne i freestylowe - którą wybierzesz?
Codzienna aktywność - hulajnogą do szkoły i do pracy
Aktywność sportowa jest niezbędna dla utrzymania kondycji oraz dobrego samopoczucia na co dzień. Czym więc jest dla Ciebie jazda na hulajnodze? Dla większości z nas miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Hulajnoga, czyli proste w obsłudze, poręczne, lekkie urządzenie mobilne, napędzane siłą mięśni nóg poprzez odpychanie się przy jednoczesnym, nieruchomym ułożeniu jednej z kończyn na stabilnej podstawie pozwala doskonalić koordynację ruchową, równowagę oraz zapewnia odpowiednią porcję świeżego powietrza każdego dnia. Hulajnogą można dotrzeć wszędzie, zwłaszcza, że urządzenie łatwo złożyć i zabrać ze sobą, zawieszone na poręcznym pasku. Nowoczesne hulajnogi, wykonane z aluminium są lekkie i funkcjonalne, wyposażone są w amortyzatory, zwiększające komfort przejeżdżania po nierównościach oraz dodatkowy hamulec ręczny (obok hamulca nożnego, umieszczonego w tylnym błotniku), osadzony na kierownicy. Hulajnogą z łatwością można przemieszczać się w mieście, a zróżnicowana oferta produktów pozwala dopasować urządzenie optymalnie do swoich potrzeb. Poznaj ofertę HULAJNOG Oxelo, dostępnych w sieci Decathlon i wybierz model dla dziecka oraz dla siebie. Hulajnogi tradycyjne i elektryczne wpiszą się w wysokie wymagania osób, dla których codzienna aktywność jest niezbędna. Opanuj swoje okoliczne tereny, odkrywając ich urok, niewidoczny zza szyb samochodu lub autobusu. Wybierz się na wycieczkę do parku wraz z dzieckiem, oczywiście na hulajnogach. Odkryj w sobie dziecięcą radość i frajdę z jazdy hulajnogą.
Jakie dodatki są potrzebne miłośnikom hulajnóg?
Dla amatorów jazdy hulajnogą przydadzą się akcesoria, dzięki którym komfort i bezpieczeństwo pozostaną na najwyższym poziomie. Dla najmłodszych i tych starszych użytkowników hulajnóg niezbędne okażą się kaski, chroniące głowę przed obrażeniami w razie upadku oraz ochraniacze na kolana i łokcie, dzięki którym unikniemy zadrapań. O ile w przypadku najmłodszych, pokonujących hulajnogą pierwsze metry, ochraniacze są niezbędne, dla starszych, doświadczonych użytkowników, jeżdżących po mieście mogą nie być konieczne. Kask jednak powinien stać się obowiązkowym elementem wyposażenia. Jeśli hulajnoga tradycyjna nie jest wyposażona w oświetlenie, można zainwestować w nie na własną rękę. Aby komfortowo przemieszczać się hulajnogą warto dobrać odpowiednie obuwie. Nie jest ono niezbędnym dodatkiem do hulajnogi, jednak z perspektywy bezpiecznego i wygodnego użytkowania, obuwie sportowe może okazać się niezbędne. Dla większości z nas jest to naturalna, bezdyskusyjna część wycieczki na hulajnodze, jednak warto przypomnieć o butach na miękkiej podeszwie, sznurowanych aby zapewnić stopie stabilne podtrzymanie na boki.
Hulajnogi dla dzieci - pozwól najmłodszym poczuć frajdę z jazdy
Dla najmłodszych amatorów hulajnóg szczególnie polecane są hulajnogi trójkołowe, ułatwiające dziecku utrzymanie równowagi oraz zapewniające radość z bezpiecznej jazdy. Hulajnoga trójkołowa jest urządzeniem, dzięki któremu najmłodsi zapałają miłością do tego praktycznego urządzonka, które ułatwia codzienne przemieszczanie się. Starsze dzieci mogą przemieszczać się hulajnogą do szkoły. Hulajnogi, dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 9 lat, jak model Oxelo Mod 5 jest niezwykle praktyczny dzięki łatwemu składaniu oraz przenoszeniu pojazdu. Model hulajnogi, przeznaczony do użytkowania przez osoby o wzroście od 120 do 150 cm posiada kółka o średnicy 125 mm, amortyzator w przednim kole oraz dodatkowy hamulec na kierownicy. Wybierz model z regulowaną wysokością kierownicy. Powinna znajdować się miedzy linią bioder, a linią pępka. Nie wybieraj urządzeń o dużych kołach, aby dziecko nie było narażone na zbytnią prędkość i utratę panowania nad urządzeniem.
Hulajnogi dla dorosłych na początek i dla półprofesjonalistów z asortymentu Decathlon
Hulajnogi dla dorosłych możemy podzielić na modele elektryczne, na których przejedziesz nawet około 30 km w jednym cyklu ładowania, urządzenia freestylowe, służące do jazdy wyczynowej oraz tradycyjne hulajnogi, przeznaczone do pokonywania miejskich ścieżek. Wśród hulajnóg elektrycznych dla dorosłych na szczególne zainteresowanie w asortymencie Decathlon zasługuje hulajnoga "Fiat 500". Stylowa, o doskonałych parametrach hulajnoga pojedzie maksymalną prędkością 25 km/h, po naładowaniu na odległość maksymalnie 20 km. Posiada pneumatyczne koła, zwiększające komfort jazdy, a obciążenie powinno wynosić 30 kg (minimum) do 140 kg (maksimum). Modele tradycyjne, Oxelo EF 5, 7 i 9 są łatwe w złożeniu, dzięki czemu zabierzesz je do komunikacji miejskiej, do urzędu, na zajęcia. Oxelo Town 7XL posiada koła o średnicy 200 mm, dodatkowy hamulec ręczny oraz amortyzatory przy przednim i tylnym kole, dla zwiększenia komfortu jazdy. Model jest szybki w składaniu oraz stylowy, przeznaczony dla użytkowników do około 195 cm wzrostu i 100 kg wagi. Jeśli zależy Ci na tym, aby poszaleć, wybierz hulajnogę freestylową. Przeznaczona dla nastolatków i dorosłych, charakteryzuje się mniejszymi kołami i szerszą kierownicą.
Hulajnogi znakomicie sprawdzają się w mieście, dbając o kondycję dzieci i dorosłych. Niezawodne i niezastąpione podczas ćwiczenia koordynacji, wydolności, równowagi hulajnogi z asortymentu Decathlon są wyjątkowo komfortowe w użyciu i dostępne w atrakcyjnej ofercie cenowej. Hulajnogi elektryczne mogą zmniejszyć osiągi przy temperaturze, poniżej 5 ºC oraz przy dużym wietrze. Czy siłę Twoich mięśni też powstrzyma niekorzystna aura? Podobno dla miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwie dobrane akcesoria.