Dystrybucja drzwi Barański radzi – jaki rodzaj drewna dla drzwi wewnętrznych?

Wybór odpowiednich drzwi pokojowych to niezwykle ważny etap w aranżacji wnętrz. Piękne, zdobione drzwi pomagają zrobić odpowiednie wrażenie na gościach, zanim jeszcze wejdą do pomieszczenia. Dlatego najlepiej jest postawić na drzwi drewniane, które są nie tylko eleganckie, ale także niezwykle trwałe. Do tego wszelkie niedoskonałości czy uszkodzenia powstałe na przestrzeni lat, można w łatwy sposób naprawić lub zeszlifować. Takie drzwi będą służyć domownikom przez kilka pokoleń. Jednak na jaki rodzaj drewna najlepiej się zdecydować?

Dystrybucja drzwi Barański poleca drzwi sosnowe i jesionowe

Zależnie od rodzaju drzewa jesionowego, potrafi ono swą twardością przewyższyć dąb, stąd bywa dużo trudniejsze w obróbce. Nadrabia to jednak trwałością. Kolorystyka jesionowych desek to przede wszystkim jasne odcienie brązu, niekiedy wpadające w żółć. Jasne drzwi jesionowe to zatem dobry pomysł np. do pokoju dziecięcego. Sprawią one, że wnętrze będzie wyglądać przyjaźnie i przytulnie. Niewątpliwą zaletą drzwi sosnowych natomiast są ich zazwyczaj niskie ceny. Wynika to z faktu, że sosna dość łatwo poddaje się obróbce. Sosna to blado brązowe drewno, które cechuje się ciekawym, estetycznym wyglądem. Sprawdzi się dobrze w pomieszczeniach, które wymagają rozjaśnienia i dobrze wkomponuje się we wnętrze z jasnymi podłogami.

Dystrybucja drzwi Barański poleca drzwi dębowe

Dąb to najpopularniejszy rodzaj drewna, zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi. Jego twardość i wytrzymałość to jedna z przyczyn, ale dużą rolę gra też uniwersalność takich drzwi. Dlatego cieszą się popularnością zarówno wśród małych stolarni, jak i renomowanych producentów. Do takich zalicza się chociażby Barański. Jego ofertę możesz znaleźć tutaj: https://dabrowski-duh.pl/drzwi/baranski/. Drewno dębowe łatwo obrobić i perfekcyjnie dopasować drzwi do otworu w ścianie, dzięki czemu nie sprawiają problemów z domykaniem, a deski nie wypaczają się przez lata. Dębowe drzwi zatem są trwałe, stylowe oraz łatwe w pielęgnacji. Wystarczy od czasu do czasu natrzeć je mleczkiem do drewna.