Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Uwaga! 7-29.11.2020 – sosnowieckie biblioteki będą nieczynne

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 32/2020 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w myśl zaleceń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w dn. 7- 29.11.2020 Zagłębiowska Mediateka i wszystkie placówki biblioteczne na terenie miasta będą nieczynne.

Wypożyczanie i zwracanie zbiorów w listopadzie będzie możliwe tylko za pośrednictwem książkomatów i wrzutni dostępnych w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) oraz w dzielnicy Porąbka (ul. Zagórska 3) przy budynku przedszkolnym. Prosimy o sprawne odbieranie zamówionych zbiorów, by skrytki się nie blokowały i by z urządzeń mogła skorzystać większa liczba Czytelników.

Zbiory można zamawiać poprzez e-katalog lub telefonicznie pod numerem: 574 480 779

Aktualne wypożyczenia zostają przedłużone do 5.12.2020 r., a kary za okres zamknięcia placówek nie będą naliczane.

Działalność kulturalna Biblioteki będzie odbywać się online, za pośrednictwem strony internetowej www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz platform, tj.: Facebook, YouTube, Instagram i Twitter. 

Szczególnie zachęcamy do zdalnego udziału w 16. Sosnowieckich Dniach Literatury (16-27.11.2020), których bogaty program można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Ponadto, przypominamy, że Biblioteka pośredniczy w usłudze Legimi (wypożyczenia e-booków). Czytelnik po kontakcie mailowym z pracownikiem Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki otrzymuje bezpłatny kod dający 30-dniowy dostęp do ponad 55 000 książek elektronicznych.

Listopadowe kody niestety już się wyczerpały, natomiast grudniowe będą przydzielane od 1.12.2020 – to cenna informacja w przypadku ewentualnego przedłużenia zamknięcia bibliotek.

Zagłębiowska Mediateka świadczy także bezpłatną usługę „Skan na e-mail”. Zamówienia należy składać na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przygotowywane są skany wybranego materiału z zasobów bibliotecznych do 20 stron (możliwość negocjacji w uzasadnionych przypadkach).

Mamy nadzieję, że pomimo kolejnych w tym roku zmian i utrudnień, nasi Czytelnicy ponownie wykażą się wyrozumiałością i empatią i pozostaną z nami w tym trudnym dla wszystkich okresie. My zrobimy co w naszej mocy, by wprowadzone ograniczenia miały jak najmniejszy wpływ na jakość świadczonych przez MBP w Sosnowcu usług.