Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Sushi z pozoru wygląda na bardzo prostą i estetyczną potrawę, jednak wymaga od osoby odpowiedniego przygotowania się do stworzenia tego dania. Wymaga ona odpowiedniej oprawy i sposobu jedzenia. W jaki sposób jeść sushi pałeczkami, by nie zrobić sobie obciachu przed znajomymi? Tego dowiesz się w tym artykule!

Jeżeli decydujemy się na zjedzenie sushi, warto wcześniej dobrze zapoznać się z pewnymi zasadami. Nie jest to wcale takie proste zadanie, jak się wydaje. Same pałeczki mogą nie wystarczyć. Musimy wiedzieć, jak jeść pałeczkami oraz z czym jeść sushi. Znakomite sushi znajdziesz w https://www.sushiking.pl/

Czym jest sushi?

Sushi jest tradycyjną japońską potrawą, którą przygotowuje się z ryżu z dodatkiem octu ryżowego oraz innymi składnikami. Często są to owoce morza, ryby, warzywa, grzyby czy nawet tofu. Zazwyczaj ryż oraz poszczególne składniki są zawinięte w wodorosty nori. Jest to z pewnością danie zdrowe i chętnie sięgają po nie osoby na przeróżnych dietach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby serwować takie rolki zarówno jako przekąskę, jak i danie główne. Sushi nie dość, że prezentuje się wspaniale, to również świetnie smakuje. Jest to idealne rozwiązanie na randkę czy imprezę.

Jedzenie sushi pałeczkami

Sushi zazwyczaj je się pałeczkami. Jeżeli dopiero co uczysz się z nich korzystać, możesz napotkać się na wiele problemów. Praktyka jednak czyni mistrza. Możesz ćwiczyć jedzenie sushi pałeczkami w domu. Wiele restauracji oferuje dowóz rolek do domu. Warto również zdecydować się na zrobienie sushi w domu. Wymaga to jednak pewnych zdolności manualnych oraz odpowiednich materiałów.

W jaki sposób używać pałeczek? Pierwsza powinna być umieszczona na łuku pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem. Drugą natomiast należy umieścić ponad pierwszą, chwytając ją tym samym końcem palca wskazującego i kciukiem. Palec wskazujący pozwala nam poruszać drugą pałeczką i chwycić naszą rolkę.

Warto również wspomnieć o najczęstszych błędach, jeżeli chodzi o jedzenie sushi pałeczkami. Pod żadnym pozorem nie nabijaj sushi na pałeczkę. Jest to po prostu niekulturalne i wygląda bardzo źle. Nie należy oblizywać pałeczek oraz wbijać ich w miskę ryżu. Zwróćmy również uwagę podczas podnoszenia potrawy, aby nie ściekał z niej sos. Używanie pałeczek może być na początku uciążliwe, jednak z czasem na pewno nabierzemy w tym wprawy.

Jedzenie sushi palcami

Decydując się na niektóre rodzaje rolek możemy bez problemu chwycić je palcami. Dotyczy to nigiri sushi (czyli rolek zwijanych dłońmi) oraz maki sushi (rolki zwijane w wodorosty). Jeżeli nie mamy pojęcia jak korzystać z pałeczek, bardzo dobrym rozwiązaniem w restauracjach jest jedzenie palcami. Nie sprawimy sobie tym “obciachu” i nie będziemy musieli męczyć się w nauce jedzenia pałeczkami.

Kolejność jedzenia sushi

 Kolejność jedzenia sushi

W restauracjach bardzo często możemy spotkać się z całymi zestawami różnych typów sushi. Najbardziej popularny zestaw składa się z sashimi, maki i nigiri. Najlepiej jest zacząć od najdelikatniejszych potraw, przechodząc do tych bardziej złożonych i wyszukanych. Warto więc zacząć od sashimi, następnie maki, a na samym końcu zająć się nigiri.

Dodatki do sushi

Jeżeli już wiesz, jak jeść sushi pałeczkami i jakie są rodzaje rolek, to warto również wspomnieć o dodatkach, bez których ciężko wyobrazić sobie spożywanie tego dania. Mowa tutaj o sosie sojowym, wasabi oraz imbirze. Imbir wykorzystywany jest do czyszczenia kubków smakowych, dzięki czemu możemy cieszyć się idealnym smakiem każdego kolejnego kawałka sushi. Należy również zaopatrzyć się w sos sojowy, w którym maczamy każdą rolkę. Wasabi natomiast kładzie się na samym kawałku.