Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Aquator bezpłatny dla młodzieży z Sosnowca

Od dwóch lat wodny tor przeszkód na Stawikach jest największą wakacyjną atrakcją. Bezpłatne korzystanie z Aquatoru dla mieszkańców Sosnowca wróciło również w te wakacje.

Największy w Polsce wodny tor przeszkód jest dostępny bezpłatnie dla młodych sosnowiczan od 7. do 18. roku życia, po okazaniu legitymacji szkolnej. – Podobnie jak w poprzednich dwóch latach zdecydowaliśmy się na zapewnienie naszym mieszkańcom fajnej wakacyjnej atrakcji. Ze względu na bezpieczeństwo trzeba przestrzegać zasad – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Dzieci w wieku 7-12 lat mogą korzystać z toru wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej (opiekun kupuje bilet zgodnie z cennikiem). Młodzież do lat 16 może korzystać z toru po osobistym podpisaniu oświadczenia przez rodzica. Zabawa na torze trwa 50 minut, jednak zanim będzie można skorzystać z przeszkód każde dziecko przechodzi dodatkowo 10-minutowe szkolenie. Tor dostępny jest od 9.00 do 19.00.

Aquator należy do Akademii Sportu Wake Zone Stawiki, jednak dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który będzie przez ten czas finansował atrakcje dla sosnowiczan. Wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny do 31 sierpnia w ramach Akcji Lato dla Dzieci w wieku od 7 do 18 lat zamieszkałych w Sosnowcu.

Wodny tor składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości - Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej  – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.