Jakie mogą być ograniczenia w wypożyczalniach samochodu?

W dzisiejszych czasach coraz to więcej ludzi decyduje się na usługi wypożyczalni samochodów. Dlaczego? Oferują one pełną swobodę oraz wygodę przy użytkowaniu auta. Mamy możliwość otrzymania własnego środka transportu w momencie, gdy nasz własny samochód jest w naprawie lub go wcale nie mamy. Dodatkowo możemy przetestować sobie nasz ulubiony samochód na przykład z wypożyczalni comfortcar.pl. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na przepychanie się w komunikacji miejskiej. Jednak nie ma rzeczy idealnych i wszystko ma również swoje wady. Za niekorzystne czynniki dla klienta możemy podać na przykład dodatkowe koszty w wypożyczalniach aut.

Koszty wynajmu

W zależności jakie opcje wybierzemy oraz o jaki model się pokusimy, zależeć będzie nasza kwota wynajmu samochodu. Poniżej przedstawimy wam wszystkie najważniejsze czynniki, które wpływają na całkowity koszt wypożyczenia samochodu.

Pierwszym najważniejszym czynnikiem jest to jaką klasę i model auta wybierzemy. Dlatego ważne jest przeanalizowanie naszej trasy podróży. Jeśli będziemy jeździć tylko po jednym mieście, wybór hatchbacka może być całkiem przyjemny. Jeżeli jednak chcemy odbywać dłuższe podróże, warto zastanowić się nad bardziej komfortowym samochodem.

Gdy już wybraliśmy rodzaj auta, warto zastanowić się nad wieloma dodatkowymi opcjami. Z niektórych z nich możemy zrezygnować. Jednym z takich dodatkowych kosztów jest oddanie samochodu po godzinach pracy firmy oraz na innym parkingu niż go odebraliśmy. Niektóre firmy zawierają takie dodatkowe koszty, więc warto uwzględnić to przy naszym korzystaniu z takiej usługi.

Jeżeli chodzi o benzynę w samochodzie, to zazwyczaj otrzymujemy auto z pełnym bakiem. Oznacza to również, że w takim stanie musimy oddać auto do wypożyczalni. Co się stanie, jeśli tego nie zrobimy? Firma może pobrać pieniądze z naszego konta, w celu zatankowania samochodu. Pamiętajmy jednak, że przeliczniki zdecydowanie nie będą na naszą korzyść. Warto więc znaleźć najbliższą stację benzynową, która jest tuż przy miejscu oddania samochodu.

Ubezpieczenie również jest ważnym czynnikiem przy wypożyczaniu samochodu. Pamiętajmy o tym, że wypożyczalnie nie mają nic wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi. Warto więc upewnić się, że możemy mieć samochód zastępczy z oc sprawcy generali. Dzięki temu w przypadku kolizji możemy otrzymać zastępcze auto, co pozwoli nam nie tracić czasu w komunikacji miejskiej.

Ograniczenia

Istnieją również pewne ograniczenia, jeśli chodzi o wypożyczalnie samochodów. Do tego zaliczyć możemy zdecydowanie wiek kierowcy. Nie we wszystkich wypożyczalniach będziemy mogli pojechać wypożyczonym samochodem mając 19 lat. Zazwyczaj poniżej 25 roku życia będziemy zmuszeni do zapłacenia dodatkowych kosztów wynajmu.

Jeśli zamierzasz przekroczyć granicę wypożyczonym samochodem, powinieneś poinformować o tym swoją firmę, w której wypożyczasz auto. Wyda Ci ona certyfikat, który będzie Ci potrzebny w przypadku kontroli. Często wiąże się to z dodatkową opłatą.

Co jest również charakterystyczne dla krótkoterminowego wypożyczenia samochodu to limit kilometrów. Jest to o tyle ważne, że gdy chcemy udawać się w dłuższe podróże, możemy taki limit przekroczyć. Wiąże się to wtedy z dodatkowymi opłatami. Jeśli jednak poruszamy się tylko po mieście, nie musimy się o to bać.