Pożyczki krótkoterminowe - co to takiego?

Kredyty krótkoterminowe zazwyczaj udzielane są na okres wynoszący od kilku miesięcy do maksymalnie jednego roku. Nieco inaczej ma się ta sprawa w przypadku pożyczek pozabankowych. Tego typu kredyty udzielane są na okres od 1 do 3 miesięcy. W sieci znajdują się również oferty, w których możliwe jest wzięcie pożyczki na okres zaledwie kilku dni. Zaciąganie tego typu zobowiązań, nie ma jednak zbyt dużego sensu ponieważ pożyczkę można bez problemu spłacić przed jej ostatecznym terminem.

Oznacza to mniej więcej tyle, że nie ma większego znaczenia czy kredyt zostanie zaciągnięty na 5, 15 czy też 30 dni. Jeśli natomiast pojawią się jakiekolwiek problemy ze spłatą zobowiązań, można skontaktować się z firmą udzielającą pożyczki i poprosić ją o przesunięcie terminu spłaty. Możliwe to jest w większości firm jednak wiąże się z dodatkową kwotą jaką będzie trzeba potem zwrócić.

W jaki sposób wziąć pożyczkę?

Najszybszą i zarazem najwygodniejszą metodą będzie zaciągnięcie pożyczki za pośrednictwem internetu. Z jego pomocą można wziąć zarówno pożyczkę bankową jak i tą od firm oferujących kredyty pozabankowe. W jaki sposób można tego dokonać?

Kalkulacja i decyzja

Na początku warto zapoznać się z ofertami banków i firm. Porównywarki i rankingi ofert dostępne są na wielu internetowych witrynach. Warto użyć także specjalnego kalkulatora pożyczkowego aby obliczyć ile będzie wynosić kwota pożyczki. Na sam koniec warto jeszcze raz dokładnie przeanalizować i zastanowić się czy aby na pewno pożyczka jest niezbędna i czy jej ewentualna spłata nie przysporzy nam kłopotów. Na tym etapie warto także wziąć pod uwagę darmowe pożyczki, czyli takie, w których RRSO wynosi 0%. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://topdarmowepozyczki.pl/ gdzie omówiona jest promocja pożyczki za darmo.

Rejestracja na stronie firmy

Przy rejestracji należy podać dane ze swojego dowodu osobistego a także adres swojej skrzynki e-mail. Bardzo często pożyczkobiorcy wymagają także podania jeszcze kilku istotnych kwestii takich jak informacje o zatrudnieniu, miesięcznych dochodach, posiadaniu samochodu itd.

Weryfikacja pożyczkobiorcy

Przedsiębiorstwa z branży pożyczek do sprawdzenia prawdziwości osoby ubiegającej się o pieniądze wykorzystują jedną z dwóch dostępnych metod. Pierwsza z nich to automatyczna weryfikacja przez system za pomocą podanych przez pożyczkobiorcę danych bankowych. Druga metoda nazywana jest potocznie przelewem groszowym. Polega ona na przelaniu na konto firmy niskiej kwoty pieniędzy najczęściej właśnie jednego grosza.

Analiza zdolności kredytowej

Pożyczkodawca po wprowadzeniu wszelkich niezbędnych informacji przystąpi do analizy zdolności kredytowej. Najczęściej trwa do maksimum kilkanaście minut. Po tym czasie ubiegający się o pieniądze pożyczkobiorca otrzyma informację zwrotną. Jeśli analiza przebiegła pomyślnie otrzyma on konkretną ofertę. Może ją zaakceptować bądź też odrzucić. Po przyjęciu warunków kredytu pieniądze pojawią się na koncie pożyczkobiorcy w przeciągu kilku minut. Po tym czasie można cieszyć się pieniędzmi i z nich korzystać. Warto jednak pamiętać o terminie spłaty zobowiązania by uniknąć naliczanych odsetek a w skrajnych przypadkach nawet wpisu do Rejestru Dłużników.