Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Trwa wielka dezynfekcja miasta

Miejski Zakład Usług Komunalnych rozpoczął na ogromną skalę dezynfekcję infrastruktury miejskiej. Przejścia podziemne, windy, wiaty przystankowe od 25 marca będą odkażane.

- Przed naszymi służbami ogromna praca do wykonania. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy. Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową,  dlatego pracownicy MZUK będą pracować w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

Dezynfekowane będą nie tylko poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń, ale również przejścia podziemne (19), platformy dla osób z niepełnosprawnościami (28) oraz windy miejskie z zewnątrz i wewnątrz (5 urządzeń). Dezynfekcja prowadzona będzie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Służby miejskie proszą o stosowanie się do zaleceń. Kiedy trwa dezynfekcja należy zachować bezpieczną odległość i pozwolić pracownikom MZUK na przeprowadzenie prac.   

- Dezynfekcję będziemy prowadzili tyle, ile będzie trzeba . Oczywiście nie da się tego wszystkiego zrobić w ciągu jednego dnia – mówi zastępca prezydenta miasta.