Zastanawiasz się nad zakupem telewizora do swojej sali szkoleniowej? Jak najbardziej jest to trafna decyzja, gdyż dobrej jakości sprzęt sprawia, że efektywność szkolenia zdecydowanie wzrasta. Taka decyzja wiąże się jednak często z problemem wyboru odpowiedniego rozwiązania. Jak się okazuje rozwiązań jest mnóstwo, a możliwości jeszcze więcej. Jeżeli nie wiesz na co postawić to ten artykuł jest jak najbardziej właśnie dla Ciebie. Dowiesz się tutaj – jak wybrać odpowiedni telewizor to sali szkoleniowej!

Odpowiednio dobierz przekątną ekranu!

Wielkość ekranu ma tutaj chyba największe znacznie i zależna jest przede wszystkim od wielkości sali. Aby prezentowane treści były widoczne świetnie dla każdego uczestnika szkolenia – należy odpowiednio dobrać wielkość ekranu. Wyboru zazwyczaj dokonuje się na podstawie pomiarów. Twierdzi się, że odległość najdalej siedzącej osoby na sali nie powinna być większa niż trzykrotność przekątnej ekranu. Zatem ekran 50 calowy idealnie sprawdzi się dla osób siedzących 4 metry od odbiornika.

Wysokość montażu ekranu

Sam montaż odbiornika jest również bardzo ważny dla komfortowego przyjmowania treści przez uczestników szkolenia. Mówi się, że środek ekranu powinien znajdować się na wysokości wzroku uczestników spotkania. Nie sprawdza się to jednak w przypadku konferencji i szkoleń, gdyż osoby z przodu będą zasłaniały tym z tyłu. I tutaj przychodzi nam z pomocą metoda pomiarów. Wysokość na jakiej znajduje się ekran, powinna wynosić jedną trzecią odległości od najdalszego miejsca. W innych przypadkach przyjmuje się, że średnio wzrok uczestników umieszczony jest na wysokości 122 cm. Wówczas przyjmuje się, że środek ekranu powinien znajdować się nico ponad tej linii – na wysokości 165 cm. Właśnie wtedy ekran będzie świetnie widoczny dla wszystkich biorących udział w szkoleniu.

 Telewizor do sali szkoleniowej - jak wybrać

Na jaki ekran się zdecydować?

Również tutaj do dyspozycji mam kilka różnych rozwiązań. Najbardziej powszechnym ekranem jest ekran LCD. Jak się okazuje jednak, ma on swoje wady. Jakość obrazu nie jest najbardziej nowoczesna i poza tym, w salach nieco bardziej oświetlonych – prezentowane treści mogą nie być czytelne dla wszystkich. Jeżeli posiadasz nieco ciemniejszą salę szkoleniową to ekran LCD powinien się sprawdzić. W innym przypadku lepszym wyborem będzie ekran LED. Oferuje on znacznie lepsze parametry jakość obrazu. Większe rozdzielczości, jakość nasycenia, kontrast i wiele więcej. Poza tym, w przypadku łączeń modułowych, szwy ograniczone są do jak najmniejszych rozmiarów. Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszą jakość i czytelność. Można się również zdecydować na taki wynajem telewizorów na terenie Warszawy https://uplive.pl/wynajem-telewizorow.html

Ekrany LED montować możemy praktycznie w dowolny sposób. Na ścianie, podłodze czy suficie – zdecyduj się na to czego oczekujesz od takiego ekrany i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Jak widać wybór odpowiedniego ekranu do sali szkoleniowe wcale nie jest taki trudny. Weź pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej parametry i zdecyduj się na odpowiednie dla siebie rozwiązanie.