Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Pedicure to zabieg wykonywany zarówno w domowym zaciszu jak i w gabinecie kosmetycznym. Dla utrzymania jego efektów ważna jest przede wszystkim systematyczność w działaniu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze odmiany pedicure, z którym zdecydowanie warto się zapoznać.

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny można wykonać w większości salonów kosmetycznych. Polega on przede wszystkim na zmiękczeniu skóry, a następnie usunięciu wszystkich zrogowaceń. Dzięki temu skóra staje się gładsza i bardziej miękka. Ten efekt zostaje wzmocniony kremem lub żelem nawilżającym. W następnym kroku zaczyna się pielęgnacja płytki paznokcia. Tą rozpoczyna odsunięcie skórek przy pomocy drewnianego patyczka. Następnie można je usunąć cążkami bądź zostawić w takiej formie. Wszystko zależy od oczekiwań klientki i zaleceń kosmetyczki. Następna faza to wyrównanie płytki paznokcia, po której następuje skracanie i piłowanie paznokcia do uzyskania wskazanego kształtu. Na tym pedicure klasyczny zazwyczaj się kończy. Ewentualnie ostatnia faza zostaje uzupełniona o nałożenie lakieru, najczęściej bezbarwnego lub specjalnej odżywki.

Pedicure biologiczny

Pedicure biologiczny praktycznie nie wiele różni się od klasycznego. Etapy pracy kosmetyczki pozostają takie same, zmieniają się za to narzędzia. Mowa tutaj o zamianie metalowych cążek i im podobnych instrumentów na drewniane patyczki i frezy. Skóra zostaje zmiękczona przy pomocy specjalnych maseczek. Stosuje się na nią również peeling i opracowuje ją frezarką. Dzięki tym wszystkim zabiegom klient/ka zyskuje gładką i miękką skórę stóp.

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny bardzo często zamiennie nazywany jest leczniczym lub specjalistycznym. Jest to zabieg wykonywany w gabinetach lekarskich i podologicznych. Za jego przeprowadzenie odpowiada wykwalifikowany specjalista, czyli podolog. Taki pedicure dedykowany jest osobom borykającym się z problemem wrastających paznokci, a także pękającą i twardą skórą pięt. Powinni na niego postawić również ci, którzy posiadają nagniotki lub deformacje.

Pedicure hybrydowy, tytanowy

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze innych odmianach pedicure wykonywanych w salonach kosmetycznych takich jak https://salonpieknecialo.pl/. Mowa tutaj o pedicure hybrydowym i np. tytanowym. Ich nazwa nie bez przyczyny nawiązuje do metod stylizacji paznokci. Proces wykonania pedicure jest taki sam jak przy wersji klasycznej. Różnica polega jedynie na wykończeniu pedicure, czyli stylizacji płytki poprzez nałożenie konkretnego rodzaju lakieru lub żelu.

Pedicure – poznaj najpopularniejsze rodzaje tego zabiegu